Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbrodnia w Blachowni: Akt oskarżenia ws. zabójstwa skierowany do sądu

Facebook Twitter

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa, do którego doszło w Blachowni, trafił do sądu - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek. Śledztwo przeprowadzała Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Zbrodnia w Blachowni Zbrodnia w Częstochowie śmiertelny wypadek Tragedia na autostradzie Sprawa zabójstwa Moniki zabił żonę siekierą Duchowny z aktem oskarżenia Śmiertelny wypadek podczas holowania Śmiertelne pobicie w Częstochowie - jest akt oskarżenia

Zbrodnia w Blachowni

Zdarzenie miało miejsce 12 października ubiegłego roku, kiedy 51-letni mieszkaniec Blachowni zgłosił się na policję, informując o zabiciu swojego sąsiada. Policjanci znaleźli rannego mężczyznę w parku przy ul. Częstochowskiej w Blachowni, który zmarł pomimo interwencji lekarza.

Według ustaleń śledztwa, między ofiarą a oskarżonym istniały konflikty sięgające czasów szkoły podstawowej. Tego dnia mężczyźni spotkali się w parku, aby spożywać alkohol. W pewnym momencie oskarżony, Paweł G., zaatakował swojego sąsiada nożem o długości 30 cm, zadając mu trzy ciosy w okolicach klatki piersiowej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podczas przesłuchania prokuratorowi Paweł G. przyznał się do zarzucanego mu czynu, argumentując, że motywem zabójstwa były dawne spory. Ekspertyzy psychiatryczne potwierdziły, że oskarżony był poczytalny. Mężczyzna, który przed aresztowaniem był bezrobotny i niekarany, teraz może stanąć przed groźbą kary nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024