Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprawa zabójstwa Moniki z Jaworznika. Rozprawa odwoławcza została przełożona na 11 marca

Facebook Twitter

Rozprawa odwoławcza w sprawie zabójstwa Moniki z Jaworznika została przerwana i wznowiona zostanie dopiero 11 marca. Dwugodzinne posiedzenie okazało się niewystarczające, by wysłuchać wszystkich stron i ogłosić wyrok.

Zbrodnia w Blachowni Zbrodnia w Częstochowie śmiertelny wypadek Tragedia na autostradzie Sprawa zabójstwa Moniki zabił żonę siekierą Duchowny z aktem oskarżenia Śmiertelny wypadek podczas holowania Śmiertelne pobicie w Częstochowie - jest akt oskarżenia

Sprawa zabójstwa Moniki z Jaworznika

Zabójstwo Moniki W., które miało miejsce jesienią 2021 roku, jest jedną z najbardziej nagłośnionych zbrodni w województwie śląskim. Ciało kobiety zostało odnalezione po kilku miesiącach poszukiwań w lesie w Porębie koło Zawiercia, zakopane w kilkumetrowym dole. Oprócz Mariusza P., Prokuratura Okręgowa w Częstochowie oskarżyła także dwóch innych mężczyzn.

Wyrok w I instancji zapadł w czerwcu 2023 roku

Sąd Okręgowy w Sosnowcu skazał Mariusza P. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna ten był również skazany za brutalny gwałt na inną kobietę. Oskarżeni zostali także uznani winnymi utrudniania śledztwa.

Obrońca głównego oskarżonego wyraził w złożonej apelacji przekonanie, że brakuje dowodów bezpośrednich dotyczących zabójstwa. Prokurator z kolei domagała się surowszej kary dla jednego z oskarżonych. W trakcie procesu pojawiło się wiele kontrowersji dotyczących przebiegu zbrodni oraz udziału poszczególnych osób.

Sąd podjął decyzję o przerwaniu rozprawy do 11 marca, aby wysłuchać dalszych argumentów obrońców i oskarżycieli.

Źródło: /PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj