Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabójca Krzysztof R. w areszcie do 9 maja, zdecydował sąd. Śledztwa nie udało się zamknąć

Facebook Twitter

Przedłużony areszt dla Krzysztofa R., 52-letniego mężczyzny oskarżonego o podwójne zabójstwo matki i córki. Sprawca spędził za kratami ostatni rok, ale w tym czasie śledztwa nie udało się zamknąć. Specjalny wniosek prowadzący prokurator skierował do Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

Krzysztof R. opinia psychiatry zabójstwo
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Sąd wydał decyzję – zabójca pozostanie w zamknięciu:

Tomasz Ozimek: W tym tygodniu Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie wobec Krzysztofa R. o kolejne trzy miesiące do 9. maja na skutek rocznego tymczasowego aresztowania. Prokurator wystąpił o przedłużenie tego środka zapobiegawczego. W związku z upływem rocznego tymczasowego aresztowania prokurator wystąpił o przedłużenie tego środka zapobiegawczego. Przepisy kodeksu postępowania karnego stanowią bowiem, że roczny okres tymczasowego aresztowania, że roczny okres czasowego tymczasowego aresztowania jest okresem, w którym zasadniczo powinno być zakończone śledztwo.

– wyjaśnia prok. Tomasz Ozimek. Do dramatu doszło w Częstochowie rok temu 10 lutego, ciała dwóch kobiet policja znalazła po kilku dniach od zbrodni w Romanowie. Domniemany sprawca nadal nie przyznaje się do winy. W śledztwie potrzebne są jeszcze opinie specjalistów lekarzy, m.in. psychiatry.

Tomasz Ozimek: Prokuratura Okręgowa w Częstochowie kontynuuje śledztwo w sprawie zabójstwa Aleksandry W. i jej małoletniej córki Oliwii W.. Obecnie Prokuratura Okręgowa w Częstochowie oczekuje na opinię biegłego z zakresu seksuologii. Po wydaniu opinii zostanie ona przekazana biegłym z zakresu psychiatrii, celem wydania opinii, która będzie dotyczyła poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Przepisy prawa pozwalają na przedłużenie aresztu powyżej roku w szczególnych okolicznościach

– dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Tomasz Ozimek: Tymczasowy areszt na okres powyżej roku może wyjątkowo przedłużyć sąd apelacyjny na wniosek prokuratora. W tym przypadku konieczne jest przedstawienie szczególnych okoliczności, które uniemożliwiają zakończenie śledztwa. Takimi okolicznościami są przedłużające się wydawanie opinii przez biegłych z zakresu seksuologii i psychiatrii

– poinformował nas prok. Tomasz Ozimek.

O tej sprawie pisaliśmy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024