Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Badania DNA w celu identyfikacji ciał – dzisiaj sekcja zwłok z Romanowa

Facebook Twitter

Nadal nie wiadomo, czy odnalezione zwłoki kobiet w lesie w Romanowie, to matka i córka, które zaginęły 10 lutego. Wczoraj (22.02) rodzina nie była w stanie podjąć się identyfikacji ciał. Kolejne kroki podejmują śledczy i wykonane zostaną badania genetyczne DNA.

Z kolei dzisiaj (23.02.) w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach zaplanowano sekcję zwłok, by określić bezpośrednią przyczynę śmierci obu kobiet. O zbrodnię podejrzany jest Krzysztof R., sąsiad 45- latki z ogródków działkowych. Mężczyzna nie przyznaje się do postawionego mu zarzutu podwójnego zabójstwa oraz bezprawnego zamontowania kamerki w mieszkaniu w bloku przy ul. Bienia. Wiadomo nieoficjalnie, że czasowo był związany z 45-letnią kobietą. Pomagał także w remoncie mieszkania swoich ofiar.

Mężczyzna, który jest podejrzany o dokonanie tych zbrodni, był ofiarom znany. Na ten moment nie mamy wiedzy, aby ktoś mu w tym pomagał. Jak zawsze w tego typu sprawie przysłuchujemy się temu, co mówi społeczeństwo. Wszystkie sygnały były weryfikowane. Z tego, co wiemy nadal jest zbierany materiał dowodowy

– informował prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, przypomnijmy zatrzymany mężczyzna może usłyszeć nawet karę dożywotniego więzienia.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj