Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za nami 34. Balonowe Mistrzostwa Polski Janów-Olsztyn 2018!

Facebook Twitter

Tomasz Filus, Mateusz Rękas i Arkadiusz Iwański to piloci, którzy okazali się liderami 34. Balonowych Mistrzostw Polski Janów-Olsztyn 2018' oraz 2. Jurajskich Zawodów Balonowych, które odbyły się w dniach 19-22 lipca na niebie gmin północnej Jury.

Liderzy stanęli dokładnie na tych samych stopniach podium w obu kategoriach. Tomasz Filus dodatkowo obronił zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski. W Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów z najlepszymi wynikami loty ukończył Jakub Dziedziak. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Borkowski, a miejsce trzecie zajął Denis Dawidziuk.

Nagrody na scenie Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie wręczyli zwycięzcom przedstawiciele organizatorów i partnerów wydarzenia: Witold Filus – dyrektor sportowy Mistrzostw, Michał Tomanek – prezes Aeroklubu Śląskiego, Marta Salwierak – radna Sejmiku Województwa Śląskiego oraz wójtowie Gmin Janów i Olsztyn – Joanna Ścigaj i Tomasz Kucharski.

Gminy Janów i Olsztyn oraz tereny gmin ościennych, na które balony zanosił czasem wiatr, odwiedziło trzydzieści ekip balonowych z kraju i zagranicy. Z polskimi pilotami w podniebnych zmaganiach konkurowały także ekipy z Litwy i Rosji. W sumie wraz z sędziami w gościnnym hotelu Kmicic w Złotym Potoku stacjonowało 165 osób.

Pierwsze kolorowe balony „na naszym niebie” pojawiły się w czwartek 19 lipca. Ostatni lot odbył się dzisiaj (22 lipca) tuż po godzinie 5.00 rano. Imprezie w Złotym Potoku towarzyszył – Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego, natomiast na rynku w Olsztynie Jurajski Festiwal Sztuki i Wina.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Janów, Gmina Olsztyn i Aeroklub Śląski, czyli komitet organizacyjny w składzie: Monika Kosielak, Ireneusz Bartkowiak, Paulina Bartkowiak, Mariusz Bugara, Natalia Hołowińska i prawa ręka dyrektora sportowego – Marian Mitka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj