Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szlachetna Paczka czeka na informacje o rodzinach, które potrzebują wsparcia. Otwarcie bazy 18 listopada

Facebook Twitter

Coraz mniej czasu do grudniowej edycji Szlachetnej Paczki. W Częstochowie jeszcze można zgłaszać do akcji rodziny, które ze względu na sytuację życiową potrzebują naszego wsparcia.

Szlachetna Paczka w województwie śląskim, Szlachetna Paczka w Częstochowie
Fot. szlachetnapaczka.pl

Szlachetna Paczka w Częstochowie – ostatni moment, by zgłosić rodzinę

Wcześniej działacze rekrutowali chętnych do pomocy wolontariuszy. Jest ich w mieście i rejonie ponad 40. Teraz rozpoczynają się intensywne prace.

Aleksandra Pacud: Zachęcamy do tego, aby zastanowić się, czy w pobliżu, wśród znajomych czy rodziny jest jeszcze jakaś rodzina bądź osoba samotna, która potrzebuje takiej pomocy i można ją zgłosić jeszcze do 19 listopada. My taką rodzinę odwiedzimy i podejmiemy decyzję, czy można jej pomóc. Oczywiście wiadomo, że samo odwiedzenie nie wiąże się z tym, że taka rodzina otrzyma pomoc. Natomiast ważne jest to, aby z naszej strony ta pomoc była przemyślana, ponieważ naszą taką ideą jest mądra pomoc. Pomagamy osobom, które wykazują taką postawę aktywną, że chcą coś zmienić w swoim życiu i do tego dążą.

Mówi Aleksandra Pacud, liderka Szlachetniej Paczki Częstochowa Południe.

Szlachetna Paczka – wolontariusze działają już od kilku miesięcy

Przypomnijmy, skompletowane dla potrzebujących paczki trafią do adresatów w Weekend Cudów, to zawsze dzieje się przed świętami.

Aleksandra Pacud: W tym roku mamy prawie 40 wolontariuszy na dwóch rejonach, to bardzo duża ilość. Aktualnie odwiedzamy rodziny, sporządzamy ich opisy i trafiają one do bazy rodzin, która otworzy się 18 listopada, już za kilka dni, więc bardzo szybko. W tym roku wygląda to w ten sposób, że staramy się wybierać osoby, które naprawdę potrzebują tej pomocy. Oczywiście odwiedzamy każdą rodzinę, która zostanie do nas zgłoszona. Jest jedna rodzina, która potrzebuje powiedzmy tylko pralki, żywności i chemii, a inna rodzina mieszka w trudnych warunkach i potrzebny jest np. remont całego mieszkania. Potrzeby są przeróżne.

Jeżeli zauważysz rodzinę, która mierzy się z problemami w życiu codziennym, albo ją znasz i wiesz, czego pilnie potrzebuje, warto ją zgłosić do Szlachetnej Paczki. Czas na to jest do 18 listopada. A jak pomóc? Można to zrobić w większej grupie.

Aleksandra Pacud: Darczyńcą tak naprawdę może zostać każdy. Może zostać grupa znajomych, domownicy, ludzie z pracy, jakieś stowarzyszenia, harcerze czy nawet szkoła. To jest coś pięknego, że paczka łączy naprawdę wiele obcych sobie ludzi, ponieważ taką paczkę często też tworzą na przykład szkoły, gdzie gromadzi się powiedzmy 40, 60 osób niekoniecznie wszystkie się znają, ale właśnie jeden taki wspólny cel łączy tych wszystkich ludzi. I te osoby gromadzą środki pieniężne i organizują paczkę wedle tych potrzeb, które właśnie rodzina wcześniej wykazała.

Jak przypomina liderka Aleksandra Pacud, sami będziemy mogli wybierać, komu chcemy zaoferować pomoc. W tej sprawie zaglądamy do Bazy Rodzin i wspólnie z najbliższymi, czy znajomymi realizujemy marzenia potrzebujących.

Szlachetna Paczka – warto wspomóc to dzieło

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024