Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nawarstwiające się problemy w rodzinach częstochowskich, starają się z nimi uporać asystenci

Facebook Twitter

W Częstochowie z roku na rok wzrasta liczba rodziców, którzy mierzą się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi. Dlatego do współpracy zachęcają specjaliści wspierający rodziny w mieście.

problemy w rodzinach
fot.mat.prasowe

Problemy w rodzinach częstochowskich

W razie trudności najlepiej zgłosić się do Stowarzyszenia ,,Dla Rodziny”:

Klaudia Jabłońska:  Warto zaapelować do osób, które po prostu wychowują dzieci, absolutnie nie ma się czego tutaj wstydzić i bać, bo najgorsze co nas ogranicza, no to własne blokady, takie co ludzie może powiedzą albo co szkoła powie, że może sobie nie radzę. To są nawarstwiające się trudności i od jednego drobnego potknięcia, tworzy się najczęściej drugie. Wobec tego, jak zaczniemy rozkładać pewną trudną sytuację na czynniki pierwsze, to okazuje się, że jest bardzo pracy.

Zawsze w placówce przy ul. Sułkowskiego można poprosić o wsparcie asystenta rodziny, zauważa Klaudia Jabłońska. Pytaliśmy, w jakim zakresie tacy wyspecjalizowani pracownicy pomagają rodzinom:

Klaudia Jabłońska: Asystent pomaga wydobywać te mocne strony rodziców, aby po prostu w przyszłości mogli jak najbardziej satysfakcjonująco wykonywać swoją rolę.

Sylwia Pawlik: Jako asystenci towarzyszymy, ale także towarzyszymy takim dopełnieniu różnych spraw w urzędach, w przychodniach, podczas wizyty u specjalistów, kiedy rodzina ma trudność w takim porozumieniu się w urzędach, my też towarzyszymy i ułatwiamy to, żeby też czuli się pewniej w takich sytuacjach.

Informują asystentki rodziny w naszym mieście – Klaudia Jabłońska i Sylwia Pawlik. Tak naprawdę wsparcie pracownika z częstochowskiego stowarzyszenia ułatwia wiele codziennych spraw, z jakimi borykają się rodzice. Gdzie zatem szukać pomocy?

Sylwia Pawlik: Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wsparciem asystenta rodziny, może zgłosić się tutaj do nas bezpośrednio, albo do pracownika socjalnego w zależności od miejsca zamieszkania. Mamy 2 RejonowezZespoły Pomocy Społeczne: Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej Nr 1 przy Niepodległości 20/22 i Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej Nr 2 przy ulicy Staszica 10. Tam można bezpośrednio się zgłaszać i zależności od miejsca zamieszkania do pracownika socjalnego, który już dalej pokieruje a propos tego, co trzeba zrobić, żeby taką pomoc w formie asystenta rodziny uzyskać.

Dodaje Sylwia Pawlik. Każda z miejskich jednostek doradzi jaka pomoc będzie przydatna i jak ją swojej rodzinie zapewnić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj