Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szlachetna Paczka w województwie śląskim wciąż potrzebuje 244 wolontariuszy

Facebook Twitter

Szlachetna Paczka wciąż potrzebuje 244 wolontariuszy w województwie śląskim. Jednak powoli kończy się czas na zgłoszenia osób, które chcą wesprzeć doroczną pomoc.

Szlachetna Paczka w województwie śląskim, Szlachetna Paczka w Częstochowie
Fot. szlachetnapaczka.pl

Szlachetna Paczka w województwie śląskim poszukuje wolontariuszy

Wolontariuszy szuka Częstochowa i okoliczne miejscowości. By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę projektu i wypełnić niezbędny formularz. Zachęcają do takiej aktywności sami wolontariusze:

Krzysztof: Nigdy nie myślałem, że wolontariat może dawać człowiekowi tak dużo satysfakcji.

Ilona: Bardzo, bardzo mi się spodobało ta rola wolontariusza. Byłam zachwycona, że ktoś może przyjść, posłuchać kogoś obcego.

Krzysztof: Rodziny, do których idziemy, każda historia coś w nas otwiera. Poprzez to my sami siebie zmieniamy, nasze otoczenie.

Krzysztof: Na początku w pomaganiu chodziło mi o to, żeby dać coś od siebie, ale zauważyłem, że kiedy to robię, to mi też pomaga.

Ilona: Jak zostałam wolontariuszem, to dla mnie nadal było za mało. Zostałem liderem i wolontariuszem.

Krzysztof: Jestem tu już 3 lata i nie zamierzam się stąd ruszać.

– mówią wspierający Szlachetną Paczkę wolontariusze – Ilona i dwóch Krzysztofów. Nowe osoby, które wypełnią zgłoszenie, zanim zaczną współpracować z potrzebującą rodziną, przejdą jeszcze niezbędne szkolenie. Jeżeli chcecie zdążyć ze wsparciem do kogoś w swoim otoczeniu, kto w tym roku potrzebuje pomocy, warto szukać kontaktu do lokalnych liderów:

Joanna Sadzik: To ostatni moment, żeby zgłosić się do wolontariatu w Szlachetnej Paczce. Każda osoba na wagę złota, każdy wolontariusz wolontariuszka to ważna osoba w Szlachetnej Paczce, Szlachetnej Paczce, która zmienia świat potrzebujących – tych osób, które wymagają naszej pomocy, podania ręki. Takich osób, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością i żyją w ubóstwie, które bardzo często są samotne. Jeden wolontariusz to szansa na zmianę w trzech rodzinach

– przekonuje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj