Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż miejska pomagała osobom bezdomnym

Facebook Twitter

Częstochowscy strażnicy miejscy trzeci dzień z rzędu pomagali osobom bezdomnym i w nocy rozwozili ciepłą zupę i herbatę oraz koce i kołdry. Funkcjonariusze skontrolowali minionej doby (18/19.01) 35 miejsc, gdzie zastali 21 osób i wydali 41 porcji żywieniowych.

fot. krasznaivmagdolna / pixabay.com

Dostarczanie ciepłych posiłków oraz koców, kołder i ciepłej odzieży rozpoczęło się z soboty na niedzielę. Również z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek, gdy mrozy spadły powyżej – 10 stopni Celsjusza, strażnicy miejscy kontrolowali pustostany i proponowali osobom bezdomnym pomoc- mówi Artur Kucharski z Komendy Straży Miejskie przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. Łącznie przez 3 ostatnie noce częstochowscy strażnicy miejscy skontrolowali 96 miejsc, zastali 67 osób i wydali 109 rozgrzewających porcji żywieniowych.

Działania koordynowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomoc realizowana jest w każdym sezonie zimowym przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy. Strażnicy miejscy kontrolują pustostany, altany, piwnice znane z własnego doświadczenia oraz te miejsca, które zostały wskazane przez streetworkerów. Przebywającym w nich osobom bezdomnym oferowano gorącą zupę, pieczywo i herbatę, a także koce, kołdry i śpiwory i ciepłą odzież tj. kurtki, spodnie, szaliki, czapki, swetry przygotowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej i Fundację Chrześcijańską Adullam.

Pomoc została przeprowadzona z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, osoby bezdomne zostały zaopatrzone w maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji.

W przypadku zauważenia osób wymagających pomocy, szczególnie tych przebywających na zewnątrz, należy niezwłocznie zawiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy również i numerze do do Straży Miejskiej – tel. 986 i MOPS w Częstochowie – tel. 34 37 24 200.

Działa również całodobowa infolinia uruchomiona przez Śląski Urząd Wojewódzki. Łącząc się bezpłatnie z numerem 987 można uzyskać informacje dot. wsparcia osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego, w zakresie noclegu i wyżywienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022