Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomoc bezdomnym w Częstochowie: rozwożono ciepłe posiłki. Akcja będzie kontynuowana

Facebook Twitter

Pomoc bezdomnym w Częstochowie - w mieście strażnicy oraz streetworkerzy rozwozili bezdomnym ciepłe posiłki, namawiali ich do odwiedzenia noclegowni czy ogrzewalni. Akcja będzie kontynuowana.

Pomoc bezdomnym w Częstochowie
Fot. Straż Miejska w Częstochowie

Pomoc bezdomnym w Częstochowie. W akcji strażnicy, wolontariusze

Patrole Straży Miejskiej i częstochowscy streetworkerzy w nocy rozwozili ciepłe posiłki osobom bezdomnym. W 36 lokalizacjach gdzie zwyczajowo gromadzą się osoby bez dachu nad głową, pomoc trafiła do 45 potrzebujących. Kilku kolejnym służby miejskie rozdały kołdry.

Artur Kucharski: Bezdomni informowani byli też, że mogą skorzystać z ogrzewalni i noclegowni, a w trakcie dnia z miejsce, gdzie wydawana jest żywność. Akcja zima, która obejmuje takie działania jest organizowane przez partnerstwo lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności, a koordynowana jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Gorący posiłek przygotowuje Adullam.

Jak informuje Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej, akcja w trakcie przymrozków będzie kontynuowana. W pomoc dla osób bez stałego zamieszkania angażują się liczne podmioty w Częstochowie…

Artur Kucharski: W skład patroli, oprócz funkcjonariuszy straży miejskiej wchodzą też streetworkerzy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Agape. Najbliższe prognozy nie są optymistyczne, działania będą prowadzone przez strażników miejskich także w najbliższych dniach. Straż miejska apeluje do mieszkanek i mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie pobytu osób bezdomnych i samotnych, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu. Telefon alarmowy do straży miejskiej to 986.

Jak dodaje Artur Kucharski, warto pamiętać, że działa w mieście sekcja ds. przeciwdziałania bezdomności w MOPS-ie, częstochowska ogrzewalnia i noclegownia. Do tego przez całą zimę pomocna jest bezpłatna infolinia 987. W razie sytuacji zagrażającej życiu bezdomnego można wybrać nr alarmowy 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj