Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Miejska w Częstochowie: Ferie w mieście są spokojne

Facebook Twitter

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych, czyli krótkiej przerwy od nauki dla dzieci i młodzieży. Jak usłyszeliśmy w komendzie Straży Miejskiej, te w pierwszym tygodniu przebiegły bezpiecznie i nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń z udziałem nieletnich.

straż miejska, Wandale w Częstochowie Straż Miejska
Fot. sm.czestochowa.pl

Straż miejska informuje, że ferie w mieście są spokojne

Artur Kucharski: Analizując interwencje straży miejskiej można ocenić, że pierwszy tydzień ferii zimowych w Częstochowie obył się bez poważniejszych incydentów. Choć strażnicy miejscy codziennie podejmują po kilkadziesiąt interwencji, czy to zgłoszonych telefonicznie przez mieszkanki i mieszkańców miasta, czy też podczas własnej służby patrolowej. W pierwszej kolejności staramy się realizować telefoniczną zgłoszenia do dyżurnego, bo tylko szybka interwencja może przyczynić się do ujęcia sprawców. Cały czas nad poprawą spokoju i porządku publicznego wśród mieszkanek i mieszkańców Częstochowy czuwa też miejski monitoring wizyjny. W minioną sobotę operatorzy ujawnili dwóch wandali, którzy około godziny 19:10 na Promenadzie Śródmiejskiej zdewastowali jedną ze zjeżdżalni dla dzieci. Strażnicy miejscy ujęli wandali, którymi okazali się dwaj nieletni chłopcy. W miniony weekend strażnicy miejscy ujawnili też sprzedaż alkoholu wysoko procentowego osobie nieletniej.

Straż miejska przypomina jednocześnie kilka zasad, które warto stosować dla własnego bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku:

Artur Kucharski: Piątego lutego rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych. Część osób wypoczywa już na zorganizowanych wczasach, inni pozostają w mieszkaniach lub domach i korzystają z miejscowych lodowisk czy też krytych basenów. Choć obecnie nie ma mrozów, to Straż Miejska w Częstochowie przestrzega przed niebezpiecznymi i brawurowymi zachowaniami się nad zamarzniętą wodą. Pamiętajmy, krucha wyobraźnia to kalectwo. Nie wchodźmy na lód na jeziorach, rzekach czy innych akwenach, bo to może powodować załamanie lodu. Straż Miejska w Częstochowie apeluje także, aby dobrze zabezpieczyć swoje mieszkania czy domy podczas dłuższych wyjazdów na zimowe ferie czy też inne urlopy. Warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub sąsiadów stale kontrolował mieszkania, czy domy i stwarzał pozory obecności domowników.

– mówił Artur Kucharski z częstochowskiej straży miejskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj