Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skandaliczna sytuacja. Trener Hemarpolu Norwid Częstochowa uderzył swojego zawodnika

Facebook Twitter

Skandaliczna sytuacja podczas meczu rozgrywanego w sobotę (11.02) w ramach turnieju finałowego Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych. Trener Norwida uderzył w twarz swojego zawodnika.

fot. facebook.com/AZSCzwa

Nie milkną echa po tym, co wydarzyło się w Hali Liceum Sienkiewicza podczas derbowego spotkania pomiędzy drużynami Eco Team AZS Stolzle Częstochowa a Hemarpolem Norwid Częstochowa. Na początku pierwszego seta przy stanie 8:7 dla AZS-u kamera zarejestrowała jak trener Norwida Piotr Lebioda najpierw udzielił słownej reprymendy schodzącemu z parkietu swojemu zawodnikowi, a później gdy siatkarz usiadł na ławce podszedł do niego i uderzył go w twarz otwartą dłonią.

To nagranie szybko obiegło internet

Pojawiły się też od razu obwieszczenia zarówno Klubu Norwida, jak i organizatora rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Zarząd Norwida podjął działania wyjaśniające, odsunął też trenera od prowadzenia zespołu do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego. Śląski PZPS, z kolei oświadczył, że zdecydowanie potępia wszelkie przejawy agresji. Dodatkowo, sprawą z urzędu, w trybie pilnym, zajmie się Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Skandaliczną sytuację widać na TYM FILMIE od 28 min. 48 sek…

Komunikat Klubu Sportowego Norwid Częstochowa:

W związku z sytuacją, która miała miejsce w trakcie Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych, Zarząd Klubu podjął działania zmierzające do jej szczegółowego wyjaśnienia. Zarząd Klubu zdecydował również o odsunięciu trenera od prowadzenia Zespołu, do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Zarząd Klubu Sportowego Norwid Częstochowa

Oświadczenie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej:

W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych rozgrywanych w Częstochowie, Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej oświadcza, że zdecydowanie potępia wszelkie przejawy agresji. Dodatkowo, sprawą z urzędu, w trybie pilnym, zajmie się Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

O kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023