Norwid lepszy od Mickiewicza. Świetny mecz w wykonaniu naszych siatkarzy [FOTO]

W meczu 21 kolejki Tauron 1 ligi rozegranym w czwartek (09.02) w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej, siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa wygrali z drużyną Mickiewicz Kluczbork 3:0 (w setach do 21,14,21). Podopieczni trenera Leszka Hudziaka rozegrali bardzo dobre spotkanie i bez większych problemów odnieśli zwycięstwo w meczu na szczycie, z wiceliderem tabeli. MVP pojedynku został ponownie kapitan Norwida Rafał Sobański.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy na początku pierwszego seta osiągnęli 3 punktową przewagę. Częstochowianie wyrównali przy stanie 9:9, po czym żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. Przy rezultacie 19:16 dla Norwida szkoleniowiec Kluczborka poprosił o czas, chcąc zapewne wybić z rytmu dobrze serwującego Krzysztofa Gibka. Było to skuteczne posunięcie, a kiedy w polu zagrywki stanął atakujący gości Siemiątkowski na tablicy wyników mieliśmy znowu remis 19:19. Nasi siatkarze lepiej wytrzymali jednak napięcie w końcówce pierwszego seta i wygrali go 25:21.

Druga partia tego meczu to popis w wykonaniu gospodarzy. Trener Mickiewicza Kluczbork już przy stanie 4:1 poprosił o przerwę, po dobrej serii zagrywek Grahama. Po kilku minutach Norwid prowadził już 8:3, do czego przyczynił się Rafał Sobański. Różne warianty zagrywek naszego kapitana sprawiały tego dnia sporo kłopotów zawodnikom z Kluczborka. Siatkarze Norwida spokojnie kontrolowali tego seta, osiągając przewagę nawet 8 punktów (15:7). Przy stanie 22:14 serwować zaczął środkowy gospodarzy Popiela, kończąc tego seta w stosunku 25:14.

Trzeci set był dosyć wyrównany, z minimalną przewagą naszej drużyny. W pewnym momencie siatkarze z Kluczborka doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie (15:16), ale tego dnia to było wszystko na co stać było przyjezdnych. Dobra gra w bloku i świetne zagrywki Damiana Koguta w końcówce przypieczętowały wygraną Norwida w tym secie do 21 i w całym spotkaniu 3:0.

Częstochowianie zrewanżowali się tym samym za porażkę w pierwszym spotkaniu obu drużyn z 5 kolejki Tauron 1 ligi, kiedy to polegli w Kluczborku 0:3.

Podopieczni trenera Hudziaka umocnili się na pozycji lidera, mając na koncie 50 punktów. Następny mecz nasi siatkarze rozegrają 18 lutego, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Olimpią Sulęcin.