Zwycięstwo siatkarzy Norwida z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pozycja lidera obroniona

W meczu 19 kolejki siatkarskiej Tauron 1 Ligi rozegranym w piątek (27.01) w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej, drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:21). MVP spotkania został wybrany kapitan częstochowian Rafał Sobański.

Zajmujący fotel lidera rozgrywek Norwid był faworytem spotkania, ale nasi siatkarze mieli na pewno w pamięci niedawną, niespodziewaną porażkę u siebie z niżej notowaną ekipą Krispol Września. Początek pierwszej partii należał gości. Lechia lepiej weszła w to spotkanie, ale na nasze szczęście podopieczni trenera Leszka Hudziaka w połowie seta doprowadzili do wyrównania. Końcówka należała do Noriwda i po ponad 20 minutach Noriwd objął prowadzenie w meczu 1:0. Drugi set również lepiej zaczęli rywale z Tomaszowa Mazowieckiego i tym razem dowieźli prowadzenie do końca, mimo, że w pewnym momencie zanosiło się na powtórkę z pierwszej partii.

Kluczowym dla losów spotkania był 3 set. Końcówka była bardzo wyrównana, a częstochowianom pomógł trochę w zwycięstwie arbiter główny spotkania, podejmując kilka kontrowersyjnych decyzji (min. nie zauważył sygnalizacji arbitra linowego przy stanie 22:21). Set ten padł łupem Norwida, który zwyciężył do 22. Czwarty set częstochowianie wygrali do 21 i zgarnęli pełną pulę 3 punktów. Obronili w ten sposób pozycję lidera Tauron 1 ligi. Następne spotkanie nasi siatkarze rozegrają w sobotę (04.02), kiedy to na wyjeździe zmierzą się z SPS Chrobry Głogów.