Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabójstwo w Gruszewni: Rozprawa została odroczona

Facebook Twitter

Sprawa podwójnego zabójstwa, do którego doszło w Gruszewni, została odroczona do grudnia. Nowy, trzeci obrońca oskarżonego zgłosił wniosek o odroczenie, gdyż nie miał możliwości zapoznania się z aktami sprawy.

Zbrodnia miała miejsce w nocy z 7 na 8 sierpnia 2022 r. Znaleziono zwłoki 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki, które mieszkały razem. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były poważne urazy głowy i liczne rany kłute. Biegli z zakresu medycyny sądowej określili zachowanie sprawcy jako „overkill”, co oznacza zadanie większej liczby śmiertelnych ciosów, niż potrzeba do fizycznego uśmiercenia ofiary.

Oskarżony Rafał O. po zbrodni wyjechał do Niemiec. Analiza monitoringu wskazała, że w nocy zbrodni ktoś jeździł na rowerze pomiędzy domem ofiar i rodziny O. Zabezpieczono biologiczny materiał porównawczy, który okazał się należeć do Rafała O. Mężczyzna został zatrzymany 29 września, po powrocie do kraju. W trakcie pierwszego przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu zbrodni, jednak podczas kolejnych odmawiał składania wyjaśnień.

Zabójstwo w Gruszewni – przeczesywanie terenu przez służby

Według śledztwa, Rafał O. odwiedził ofiary w dniu zbrodni, pił z nimi alkohol i doszło do kłótni. Mężczyzna zaatakował obie kobiety, a po kilku godzinach wrócił i zadał im liczne ciosy nożem. O. został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i grozi mu dożywocie. Biegli psychiatrzy uznali, że był poczytalny w chwili popełnienia zbrodni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj