Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura potwierdza zabójstwo. Liczne rany kłute u obu ofiar w Gruszewni

Facebook Twitter

Podwójne zabójstwo w Gruszewni potwierdzone. Śląska policja informowała, że do śmierci dwóch kobiet, których ciała znaleziono w jednym z domów w powiecie kłobuckim, mogły przyczynić się osoby trzecie.

fot. slaska.policja.gov.pl/

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie przekazała nam, że matka i córka zginęły prawdopodobnie od licznych ciosów zadanych nożem:

Prok. Tomasz Ozimek: Zwłoki 70-letniej matki i 48-letniej córki zostały znalezione przez członka rodziny w domu, w którym kobiety te zamieszkiwały wspólnie. Prokurator wspólnie z policjantami przeprowadził oględziny pomieszczeń oraz oględziny zwłok. W toku tych czynności procesowych zabezpieczono bardzo bogaty materiał dowodowy. Ustaloną, że prawdopodobną przyczyną zgonu pokrzywdzonych były liczne rany kłute, które zostały zadane ostrym narzędziem.

Sprawą zajmują się policyjni śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności śmierci kobiet powinny być znane po przeprowadzeniu sekcji zwłok

– informuje prok. Tomasz Ozimek. Zaplanowano ją w czwartek (11.08). Ciała zostały zabezpieczone i przewiezione do Katowic:

Prok. Tomasz Ozimek: W Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach zostaną przeprowadzone sekcje zwłok ofiar celem ustalenia ostatecznej i bezpośredniej przyczyny zgonu tych kobiet. Obecnie trwają bardzo intensywne czynności śledcze zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzeń

– dodaje prokurator Tomasz Ozimek. Kłobuckich policjantów wspierają kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, mundurowi z oddziału prewencji, policyjni przewodnicy wraz z psami służbowymi oraz strażacy OSP.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj