Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przełom w sprawie zabójstwa w Gruszewni. Matkę i jej córkę zabił ich sąsiad!

Facebook Twitter

Przełom w sprawie zabójstwa do jakiego doszło na początku sierpnia w Gruszewni. W jednym z domów przy głównej ulicy w tej miejscowości znaleziono wtedy zwłoki 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki. Policja już wie, kto jest mordercą.

Za podwójne zabójstwo odpowie 42-letni sąsiad ofiar. Mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już zarzuty. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że do zabójstwa doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia. Ofiary miały na ciałach liczne rany, zadane ostrym narzędziem. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek (29.09), jak wyjaśnia prokurator Tomasz Ozimek, powodem zatrzymania był fakt, że zeznania, które złożył były sprzeczne z innymi zebranymi dowodami. Śledczy ustalili też, że 48 letnie kobieta została zgwałcona. Mężczyzna nie był wcześniej przesłuchiwany – pracuje w Niemczech i jeszcze przed znalezieniem ciał pojechał do tego kraju. Został przesłuchany po powrocie do Polski. Sąd wkrótce rozpozna wniosek o jego aresztowanie.

Śledztwo prowadzone jest przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023