Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oskarżony o podwójne zabójstwo w Gruszewni trafił do aresztu

Facebook Twitter

Oskarżony o podwójne zabójstwo w Gruszewni trafił na 3 miesiące do aresztu - tak zdecydował Sąd Rejonowy w Częstochowie, który przychylił się do wniosku prokuratora w tej sprawie i zaaresztował 42-letniego Rafała O.

O szczegółach poinformował nas prok. Piotr Wróblewski z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

Piotr Wróblewski: Funkcjonariusze policji zatrzymali mieszkańca powiatu kłobuckiego, któremu prokurator przedstawił zarzuty zabójstwa w nocy z 7 na 8 sierpnia dwóch kobiet w miejscowości Gruszewnia. Mężczyzna ten w trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanego przyznał się i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg wydarzeń.

Ofiarami mężczyzny były 48-letnia kobieta oraz jej 70-letnia matka. Aresztowany był sąsiadem obu kobiet. Przed sądem mężczyzna nie wyjaśnił szczegółów zbrodni, do której doszło w sierpniu tego roku, ale przyznał się do zarzutów podczas przesłuchania. Śledztwo cały czas trwa:

Piotr Wróblewski:Dalsze czynności procesowe w niniejszej sprawie będą zmierzały między innymi do weryfikacji treści tych wyjaśnień, a także uzupełnienia materiału dowodowego w sprawie. Sąd Rejonowy w Częstochowie w dniu 1 października 2022 na wniosek prokuratora zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024