Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prace na Parkitce: pierwszy z kilkunastu nowych bloków TBS już w budowie

Facebook Twitter

Rozrasta się mieszkaniowa część Parkitki, swoje osiedla budują tu głównie prywatni inwestorzy, ale nowe TBS-y zapowiadało też miasto. Właśnie oficjalnie zainaugurowano budowę pierwszego z trzynastu bloków. Już powstają jego fundamenty.

Prace na Parkitce
fot.czestochowa.pl

Prace na Parkitce

Czteropiętrowe budynki staną po zachodniej stronie ulicy Łódzkiej:

Krzysztof Matyjaszczyk: Z jednej strony poprzez ZGM TBS realizujemy w systemie TBS-u budynki z mieszkaniami, prawie 400 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Gdybyśmy do tego dodali jeszcze nasze starania w budowie budynków komunalnych, gdzie kończymy właśnie budowę przy ulicy Bardowskiego z 43 mieszkaniami i dodatkowo w budżecie miasta na rok przyszły jest rozpoczęcie budowy przy ulicy Krakowskiej z setką mieszkań. To w sumie razem 500 mieszkań jest w planach miasta Częstochowy. Część z tego już jest w budowie i za chwilę zostanie oddane w ręce mieszkańców.

fot.czestochowa.pl

Mieszkania na Parkitce w TBS-ach będą przeznaczone dla osób, które mają zbyt duże dochody, aby starać się o lokum komunalne, ale zbyt niskie, aby otrzymać kredyt. Obecnie miasto poszukuje chętnych do zamieszkania w nowym osiedlu:

Paweł Konieczny: Zależy nam bardzo na tym, żeby zgłosiło się jak najwięcej osób, bo mamy w planach budowę trzynastu budynków. W chwili obecnej mówimy o 13 budynkach, ale gdyby było duże zainteresowanie, to oczywiście projektujemy naszą koncepcję i będą to wyższe budynki, więcej mieszkań. Te dwa pierwsze są po 23 mieszkania, natomiast następne mogą być dużo większe i tu jesteśmy, w zależności od tego ile będzie chętnych na te mieszkania, to jesteśmy tutaj otwarci. Zbudujemy tyle mieszkań, jakie będzie zapotrzebowanie społeczne.

Dodaje prezes ZGM TBS w Częstochowie Paweł Konieczny.

fot.czestochowa.pl

TBS-y to bloki z niższym czynszem. Miasto w ten sposób stara się wypełnić lukę pomiędzy budownictwem komunalnym i prywatnym. Na jakim etapie jest rozpoczęta budowa?

Krzysztof Prokop: Prace ziemne, jeżeli chodzi o wykopy są zakończone, trwają prace związane z fundamentowaniem. W chwili obecnej prowadzone są prace szałunkowe ław i stóp fundamentowych oraz prace zbrojarskie. Planujemy oddać inwestycję wiosną 2025 roku. Myślę, że jako bryła budynku jest bryłą prostą, jednak bardzo funkcjonalną. Mieszkania są bardzo przestrzenne.

Powiedział Krzysztof Prokop, kierownik rozpoczętej budowy.

fot.czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj