Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja ZGM TBS Zdrowi lokatorzy. To rozmowy o profilaktyce

Facebook Twitter

Wraca znana już z ubiegłego roku społeczna akcja ZGM TBS Zdrowi lokatorzy. Włączyły się w nią częstochowskie Amazonki.

Akcja ZGM TBS Zdrowi lokatorzy

Ma ona promować wśród mieszkańców Częstochowy profilaktykę antynowotworową. – Amazonki bardzo się zaangażowały – mówi prezes Paweł Konieczny z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Częstochowie

Paweł Konieczny: Zorganizowaliśmy stoiska, gdzie m.in. Amazonki częstochowskie miały swoje manekiny, gdzie pokazywały, jak się badać, co badać. Jak również można było przede wszystkim porozmawiać, ponieważ tutaj bez współpracy z Amazonkami nasza akcja oczywiście byłaby niepełna. Tutaj chciałem te panie bardzo pochwalić, ponieważ one się bardzo angażują i ta nasza akcję profilaktyki nowotworowej dzięki tym paniom staje się taka rzeczywista.

Wszystkie działania w ramach akcji „Zdrowi Lokatorzy” wspierają Częstochowskie Amazonki. Panie dzielą się swoimi doświadczeniami i uczą jak wykonywać samobadanie.

Paweł Konieczny: Są to panie, które przeszły przez chorobę, potrafią o tej chorobie opowiedzieć. Każda z tych pań uczestniczących w naszych spotkaniach opowiada o sobie, po prostu o swoich przeżyciach, o tym, że trzeba się badać po to, żeby jednak stwierdzić chorobę. W dzisiejszych technikach, nazwijmy to leczenia tych schorzeń jest bardzo realne, że przy stosunkowo szybko wykrytym schorzeniu jest szansa na uleczenie, na dalsze życie. Jeśli chodzi o taką pomoc psychologiczną później, gdzie trzeba zacząć życie jakby trochę na nowo.

ZGM w ramach akcji społecznej prowadzi Akademię Zdrowego Lokatora, czyli cykliczne wykłady dotyczące profilaktyki antynowotworowej. Promuje odpowiednie prozdrowotne praktyki, profilaktykę, umiejętność samobadania i regularne wizyty u lekarza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj