Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny blok TBS w Częstochowie. Znamy już jego lokalizację

Facebook Twitter

Kolejka osób oczekujących na mieszkanie komunalne niebawem może być nieco mniejsza. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS" rozpisał właśnie przetarg na budowę nowego bloku. Wiadomo już, że nowoczesny wielorodzinny budynek zlokalizowany będzie na terenie przy ul. Łódzkiej.

Nowe TBS-y
fot. czestochowa.pl

To będzie czteropiętrowy budynek z balkonami – i co ważne – z windą. W środku, 23 mieszkania dwu i trzypokojowe (o całkowitej powierzchni użytkowej 1638,27 m² i kubaturze 6400 m³.). Wykonawca prac będzie musiał wybudować też parking, będzie również odpowiedzialny za zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Prezes ZGM TBS Paweł Konieczny liczy, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Blok powstanie po zachodniej stronie ulicy Łódzkiej, na działkach przekazanych w 2020 roku przez Miasto. To będzie pierwszy z zaplanowanych w tej lokalizacji trzynastu bloków, a przypomnijmy powstanie tu kolejne duże osiedle z placami zabaw i dużą ilością zieleni. Łącznie może znaleźć się tu nawet 350 mieszkań czynszowych.

Osoby zainteresowane nowymi mieszkaniami zobowiązane będą do wpłaty kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika partycypacji w wysokości 30% wartości odtworzeniowej mieszkania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024