Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwszy TBS przy Łódzkiej w budowie, drugi w projektowaniu. Umowa na kolejne właśnie podpisana

Facebook Twitter

Miejska spółka ZGM TBS stawia na nowe bloki, docelowo chce postawić na częstochowskim osiedlu Parkitka 13 bloków, w których znajdzie się 500 mieszkań.

fot.czestochowa.pl

TBS przy Łódzkiej w budowie. Są także plany na kolejne

Zainteresowanie jest spore. Dlatego w momencie budowy pierwszego z budynków, planowany jest już kolejny, a teraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podpisał jeszcze umowę na projekt budowy trzeciego i czwartego TBS-u:

Paweł Konieczny: Zgłosiło się wielu chętnych, na naszą stronę internetową było prawie 8000 wejść, to znaczy, że te inwestycje są potrzebne. Pierwszy blok mamy w trakcie budowy, mamy wyciągnięty parter. Na drugim blok jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego. Zachęcamy mieszkańców, aby już wcześniej się zainteresowali, aby nas przyszli, zobaczyli plany, te plany są na stronie internetowej i żeby każdy, kto myśli poważnie, aby już zaczął sobie planować, przymierzać się.

fot.czestochowa.pl

Wszystkie mają pomieścić się na miejskiej działce przy ul. Łódzkiej. Obecnie trwa tam budowa pierwszego bloku, a na drugi rozpisany został przetarg wykonawczy. Niebawem rozpocznie się nabór chętnych na mie

szkanie w drugim z trzynastu planowanych bloków:

Paweł Konieczny: W maju rozstrzygnięty zostanie, mam nadzieję, przetarg. Będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą i wówczas ocenimy kwoty, jakie należy wpłacić partycypacyjne i wtedy rozpoczniemy już nabór. Biorąc pod uwagę ten pierwszy blok i duże zainteresowanie, to myślę, że ten drugi również będzie rozchwytywany. Dzisiaj przystąpiliśmy do umowy na zaprojektowanie kolejnych dwóch budynków, także reasumując, jeden budynek budujemy drugi, mamy w postępowaniu przetargowym, dwa budynki w trakcie projektowania.

Zapowiadał Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS w Częstochowie.

fot.czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj