Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krzysztof Matyjaszczyk: Priorytety prezydenta na nową kadencję. Co będzie oczkiem w głowie władz miasta na kolejne 5 lat?

Facebook Twitter

Znamy priorytety na 4 kadencję prezydenta miasta. "Zapewniam, że będę w tej kadencji samorządu robił wszystko, aby jak najlepiej skorzystać z pieniędzy z Unii Europejskiej i zrealizować inne priorytety mojego programu", deklarował tuż po wygranej w wyborach Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk

Co będzie oczkiem w głowie władz miasta na kolejne 5 lat?

Krzysztof Matyjaszczyk: Priorytety są takie same, jakie były przed pierwszą turą, a więc na pewno będę chciał postawić na służbę zdrowia, na to, żeby nasz szpital zaczął lepiej funkcjonować już jako najlepiej Akademicki Szpital Kliniczny, taki, który z jednej strony będzie leczył, ale z drugiej strony będzie też kształcił się nowych lekarzy. Walka o lepsze miejsca pracy w Częstochowie to drugi najważniejszy z postulatów i zadbanie o środowisko senioralne, które zasłużyło sobie swoją pracą, to jest trzeci z tych trzech największych, najważniejszych. Ale oczywiście postulatów jest dużo, dużo więcej. Mieszkania, które realizujemy- 500 mieszkań w trakcie realizacji.

Krzysztof Matyjaszczyk Fot. Grzegorz Skowronek / UM

Prezydent przypomniał, że wśród priorytetów jest działanie na rzecz powołania – na bazie Miejskiego Szpitala Zespolonego – uniwersyteckiej jednostki klinicznej, a wyzwaniem pozostają też starania miasta o inwestorów i pracodawców. Jakie pilne zadania prezydent stawia jeszcze przed sobą w tej kadencji?

Krzysztof Matyjaszczyk: Również drogi i szczególnie drogi lokalne, aby mieszkańcy mogli liczyć nie tylko na duże inwestycje, które realizujemy, ale również na inwestycje takie, które są bardzo potrzebne w wielu dzielnicach ze względu na bezpieczeństwo, czy wygodę mieszkańców, powinny być realizowane zadbanie o instytucje kultury, sportu, aby infrastruktura, szczególnie w tych instytucjach, była lepsza, była bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, bardziej odpowiadająca na potrzeby tych, którzy chcieliby z niej skorzystać. Wiele jeszcze punktów, wszystkie te, które były poruszane w kampanii, są nadal aktualne.

Krzysztof Matyjaszczyk Fot. Grzegorz Skowronek / UM

Powiedział Radiu Jura, wybrany 21 kwietnia prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Równie ważne ma być wsparcie kultury, a czy będzie zasilona większymi funduszami w Częstochowie?

Krzysztof Matyjaszczyk: Liczę na to, że współpraca z np. Urzędem Marszałkowskim będzie się rozwijała. Jeżeli już dzisiaj mamy możliwości wynikające ze współfinansowania filharmonii właśnie przez władze marszałkowskie. To, że z nowymi władzami marszałkowskimi nie uda się również porozumieć, czy to w zakresie większego finansowania filharmonii, czy też może objęcia finansowaniem teatru imienia Adama Mickiewicza, bo obydwie te instytucje przecież świadczą usługi całego subregionu, są bardziej wojewódzkie, marszałkowskie niż to wskazywały same nazwy instytucji.

57,76% to wynik uzyskany przez urzędującego prezydenta w II turze wyborów. Jego kontrkandydatka – Monika Pohorecka – zdobyła 42,24%. Frekwencja w Częstochowie wyniosła w tym głosowaniu blisko 48,8%.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024