Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

TBS w Częstochowie: Duże zainteresowanie firm budowlanych

Facebook Twitter

Aż dziewięciu oferentów zgłosiło swoje propozycje w przetargu na budowę budynku mieszkalnego przy ul. Łódzkiej, ogłoszonym przez ZGM TBS.

tbs w Częstochowie
fot pixabay.com

TBS w Częstochowie – 9 firm chce budować blok

Widać zdecydowany wzrost zainteresowania branży budowlanej w porównaniu do lat ubiegłych. Najtańsza oferta opiewa na 7,7 mln zł, najdroższa – na ponad 10 mln zł. To znacznie mniej niż w ubiegłym roku, kiedy ceny na rynku budowlanym wzrosły drastycznie, a oferty na budowę takiego bloku sięgały nawet 14 mln zł.

Ceny były tak wysokie, że budowa TBS-u nie była opłacalna nawet dla potencjalnych najemców, ponieważ stawka czynszu zbliżyłaby się do tej wolnorynkowej. Teraz sytuacja się normalizuje i widzimy ogromne zainteresowanie sektorem budowlanym

– mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Jeśli na obecnym etapie uda się wyłonić wykonawcę, budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Projektowany budynek ma mieć cztery kondygnacje i być wyposażony w windę. Planowane są mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe, a dla przyszłych najemców zostaną zbudowane parkingi i place zabaw.

Na terenie przy ul. Łódzkiej może ostatecznie powstać nawet 360 mieszkań czynszowych w systemie TBS. Warunkiem otrzymania takiego lokalu, po spełnieniu formalności, jest między innymi wpłata 30% wartości odtworzeniowej mieszkania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024