Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

500 mieszkań w planach budowlanych miasta Częstochowy. Czy będą chętni na nowe TBS-y?

Facebook Twitter

500 mieszkań w planach budowlanych miasta Częstochowy. 13 bloków TBS planowanych jest na Parkitce, kolejne inwestycje w budynki wielorodzinne przy Krakowskiej i Bardowskiego.

Nowe TBS-y
fot. czestochowa.pl

Nowe TBS-y w planach budowlanych miasta

Samorząd Częstochowy liczy, że wkrótce znacząco skróci się lista oczekujących mieszkańców na własne lokum:

Paweł Konieczny: Czynsz w TBS-ie jest regulowany i nie może on być wysoki, taka jest zresztą idea budowy tego typu budownictwa, żeby mieszkania były z dostępem dla stosunkowo niewiele zarabiających. Jest to pewna luka tutaj, gdzie wchodzimy właśnie pomiędzy to budownictwo komunalne, a budownictwo prywatne. Jest to o tyle korzystne dla najemców, że najemcy nie zaciągają kredytów. Ryzyko ponosi wyłącznie spółka. Spółka zaciąga kredyt i spółka spłaca ten kredyt. Ale jest to tak pomyślane, że w czynszu środki są przewidziane właśnie na spłatę kredytu.

Zasadę budownictwa społecznego TBS wyjaśnia prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Paweł Konieczny.

Paweł Konieczny prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Częstochowie

Miasto rozpoczęło już budowę. Po zachodniej stronie ul. Łódzkiej planowane jest niemal całe osiedle, miasto już przyjmuje zgłoszenia zainteresowanych osób:

Krzysztof Matyjaszczyk: Trwa nabór chętnych do zamieszkania w ramach TBS-u, w zależności od tego, ilu mieszkańców zadeklaruje chęć, czy to, co jest zaplanowane, wyczerpie te oczekiwania, czy będzie potrzebne więcej, będziemy reagować, żeby na te potrzeby odpowiedzieć. Pierwszy blok to 23 mieszkania wyposażone w miejsca parkingowe, tereny zielone, wokół również place zabaw dla dzieci. Całe właściwie osiedle, które jest realizowane z myślą o naszych mieszkańcach, w dobrym miejscu z bliskością infrastruktury, którą pewnie wszyscy by oczekiwali, żeby była na wyciągnięcie ręki.

Deklarował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj