Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwszy TBS już wyłania się przy ul. Łódzkiej. Drugi z bloków już zaprojektowany [FOTO]

Facebook Twitter

Widać postępy prac przy powstającym bloku- pierwszym z osiedla TBS-ów na Parkitce. Budowla wyszła z ziemi, za chwilę ekipy będą wznosić kolejne kondygnacje.

Pierwszy TBS
fot..czestochowa.pl

W czteropiętrowym bloku przy ul. Łódzkiej znajdą się 23 nieduże mieszkania 2- i 3-pokojowe. Blok ma zostać oddany do użytku na wiosnę 2025 roku.

Nasza inwestycja jest w fazie takiej, że mamy już infrastrukturę podziemną w 90% zrealizowaną. W chwili obecnej wyszliśmy ze stanu zero i mamy zrobione wszystkie ściany nośne kondygnacji parteru i teraz rozpoczynamy pracę szalowania i realizacji stropu nad parterem. Planujemy zgodnie z harmonogramem zrealizować stan surowy zamknięty do września i w tym monecie będziemy w fazie realizacji robót wykończeniowych.

Przedstawia plan pracy Radosław Wartacz, kierownik inwestycji.

Przypomnijmy, Częstochowa ambitnie chce postawić na tej działce całe osiedle TBS-ów. Miasto już robi przymiarki do budowy drugiego z bloków.

Witold Rudecki: W tej chwili zaprojektowane są dwa budynki mieszkalne, które są jakby początkiem całego kompleksu mieszkaniowego. 23 mieszkania w każdym z budynków, czyli łącznie 46 mieszkań. Budynki są zlokalizowane przy Łódzkiej, a ramach tego zagospodarowania mamy oprócz budynków parking, plac zabaw i takie najbliższe otoczenie zielone wokół obiektów, wraz z tarasami zielonymi przynależnymi do mieszkań na parterze.

W pierwszym budynku pomieszczą się 23 funkcjonalne mieszkania o powierzchni od 45 do 65 m kwadratowych. Docelowo może tu powstać nawet 13 nowych bloków. Wszystkie mieszkania będą gotowe „pod klucz”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024