Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja z Kłobucka: pirat drogowy jechał 120 km/h w obszarze zabudowanym

Facebook Twitter

Kierowca jaguara, przekraczając dozwoloną prędkość o 70 km/h w obszarze zabudowanym, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z kłobuckiej drogówki. Mężczyzna, 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, musiał pożegnać się z prawem jazdy, przyjąć mandat w wysokości 2000 złotych oraz punkty karne.

fot. Pixabay

Policja z Kłobucka zatrzymała pirata drogowego

Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 120 km/h, a więc o wiele za szybko jak na obszar zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych, a na jego konto dopisano punkty karne

-przekazali policjanci.

To zdarzenie jest kolejnym przypomnieniem o konsekwencjach lekceważenia przepisów drogowych. Mimo licznych kampanii edukacyjnych i ostrzeżeń, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na ryzykowną jazdę z „ciężką nogą”. Przekroczenie prędkości o 70 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje limit 50 km/h, nie tylko narusza prawo, ale przede wszystkim stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.

Policja nieustannie apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości. Nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często z tragicznymi skutkami. Warto pamiętać, że odpowiedzialna jazda to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów, ale przede wszystkim dbałość o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj