Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska policja podsumowała rok. Sporo zdarzeń z udziałem pieszych…

Facebook Twitter

Śląska policja podsumowała miniony rok, a dane nie napawają optymizmem. W 1871 wypadkach drogowych odnotowali 548 zdarzeń z udziałem pieszych, w których niestety 43 osoby zginęły. - Nośmy odblaski - apelują więc mundurowi.

Śląska policja podsumowała miniony rok pod względem ilości wypadków

Śląska policja podsumowała wypadkowy 2023 rok na naszych drogach. W 1871 wypadkach drogowych odnotowali 548 zdarzeń z udziałem pieszych, w których niestety 43 osoby zginęły. Przy tym aż 518 zostało rannych. O tej porze roku kilkukrotnie wzrasta prawdopodobieństwo wypadków z udziałem pieszych, ostrzegają mundurowi…

Barbara Poznańska: Pieszy, który pokonuje przejście przez jezdnię jest zobowiązany do tego, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania, a to oznacza, że pomimo, że ma pierwszeństwo powinien upewnić się, że nic na drodze nie zagraża bezpieczeństwu.

Śląska policja przestrzega: ustępujemy pierwszeństwa pieszym

Przestrzega rzecznik częstochowskich mundurowych asp. szt. Barbara Poznańska. Jazda w trudnych warunkach to spore wyzwanie. Zimowy zmrok zapada wcześniej, droga hamowania na śliskiej i mokrej drodze jest dłuższa. Dlatego tak ważne abyśmy jako piesi byli widoczni. Nośmy odblaski…

Barbara Poznańska: Kierujący, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych powinni ściągnąć nogę z gazu i skupić się przede wszystkim na tym, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W momencie kiedy ten przepis zostanie naruszony, a policjanci będą gdzieś w pobliżu, wówczas grozi wysoki mandat, bo wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych to jest 1500 złotych i 15 punktów karnych.

Przez cały sezon mundurowi z drogówki przy wielu okazjach wręczają elementy odblaskowe. Dzieje się to podczas codziennej służby jak i w trakcie działań profilaktycznych. Za brak odblasku po zmroku poza obszarem zabudowanym grozi mandat – 100 zł. Drogówka przypomina, że piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj