Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zatrzymane prawa jazdy za przekraczanie prędkości

Facebook Twitter

Zatrzymane prawa jazdy za przekraczanie prędkości w powiecie kłobuckim. Kierowcy złamali ograniczenia w terenie zabudowanym.

Zatrzymane prawa jazdy za przekraczanie prędkości
Fot. klobuck.policja.gov.pl

Zatrzymane prawa jazdy za przekraczanie prędkości

W piątek 21 lipca policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość Mokrej w gminie Miedźno. Przed 11:00 mundurowi namierzyli volkswagena, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 102 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 32-letni obywatel Ukrainy.

Kolejny mężczyzna, który stracił prawo jazdy był kontrolowany 23 lipca w Białej. Podczas pomiaru prędkości peugeota mundurowi ustalili, że 53-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego poruszał się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. W tym przypadku miejsce prowadzonej kontroli prędkości było wytypowane na podstawie zgłoszenia dokonanego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Fot. klobuck.policja.gov.pl

W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, obaj kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami w kwocie po 1,5 tysięca złotych. Na ich konta dopisano również po 13 punktów karnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj