Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stracił prawo jazdy, dostał mandat i punkty karne. W Kłobucku wpadł pirat drogowy

Facebook Twitter

Stracił prawo jazdy, do tego musi bardzo głęboko sięgnąć do kieszeni. Jechał o wiele za szybko...

Stracił prawo jazdy

Stracił prawo jazdy, dostał za to punkty karne i 2000 złotych mandatu – to efekt spotkania pirata drogowego z Kłobucka z miejscowymi policjantami. Mundurowi z drogówki zatrzymali kierowcę renault, który przekroczył prędkość o 70 km/h w terenie zabudowanym.

Pomimo licznych akcji „Prędkość” oraz wysokich mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych

– podkreślają mundurowi.

Do zatrzymania kierowcy, który ewidentnie miał kłopot z „ciężką nogą” doszło w miejscowości Napoleon. To tam mundurowi z drogóki namierzyli renault, które zdecydowanie za szybko przejeżdżało przez tę miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 120 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, na którego obszarze obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 54-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy, na jego konto dopisano punkty karne i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych.

 Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024