Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwszy wyrok w sprawie między MZD a konsorcjum, które prowadziło przebudowę DK91

Facebook Twitter

Rok temu doszło do zerwania umowy między MZD, a konsorcjum trzech firm na przebudowę DK91. Inwestor zarzucał firmie opieszałość, z kolei wykonawca uważał, że doszło do jednostronnego i bezprawnego zerwania kontraktu. Sprawa trafiła więc do sądu.

zabił żonę siekierą Duchowny z aktem oskarżenia Śmiertelny wypadek podczas holowania Śmiertelne pobicie w Częstochowie - jest akt oskarżenia

Firma budowlana, która rozpoczęła przebudowę al. Wojska Polskiego w Częstochowie, zaskarżyła miejską decyzję o zerwaniu kontraktu, domagając się rekompensaty i wypłaty zakontraktowanej kwoty. Sąd pierwszej instancji w Częstochowie wydał wyrok na korzyść Miejskiego Zarządu Dróg, nie jest on prawomocny.

Spór trwa już ponad rok, szczególnie że MZD podkreślało niezadowolenie z tempa prowadzonych w mieście prac i rosnących kosztów inwestycji. Sprawa przed sądem była rozpatrywania z powództwa trzech firm: czeskiej i dwóch polskich przeciwko gminie Częstochowa, informował rzecznik częstochowskiego sądu.

W pierwszej instancji sąd uznał rozwiązanie umowy za usprawiedliwione. Już można spodziewać się apelacji, szczególnie że został złożony wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Pozostałymi aspektami sporu z konsorcjum zajmuje się kancelaria reprezentująca Miejski Zarząd Dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024