Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grupa NDI informuje, że prace przy DK91 na terenie Częstochowy nie wytracają tempa

Facebook Twitter

Jak zapewnia wykonawca, czyli grupa NDI, prace przy DK91 na terenie Częstochowy nie wytracają tempa. W ramach inwestycji w al. Wojska Polskiego, na północnym odcinku drogi układane są warstwy bitumiczne, prowadzone są też prace ziemne przy wykopach i budowie nasypów na łącznicach. Co jeszcze trwa w obrębie placu budowy?

DK91
Fot. czestochowa.pl

DK91 – postępy prac

Na południowym odcinku przebudowywanego fragmentu DK91, na obu jezdniach, trwają prace nad górnymi oraz dolnymi warstwami konstrukcji drogowej. Budowana jest ponadto kanalizacja deszczowa. Na ukończeniu są również prace przy przebudowie wodociągów, które w większości są już po niezbędnych pracach.

Wykonawca przebudowuje również sieci gazowe, to też czasochłonne przedsięwzięcie, jak w przypadku pozostałych sieci podziemnych. Nadal przepięcie ciepłociągu czeka jeszcze na koniec sezonu grzewczego.

Fot. czestochowa.pl

Co planowane jest na najbliższe tygodnie?

Będzie to przede wszystkim kontynuacja robót drogowych oraz budowa mostów, do tego dalsze prace na odcinku południowym przy układaniu warstw jezdni, powstają też obrzeża drogi, krawężniki i budowa chodników.

Fot. czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj