Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Maraton kodowania dla najmłodszych – 17 XI konkurs pod patronatem Radia Jura

Facebook Twitter

I Częstochowski Hackaton Kodowania - nowe wydarzenie dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów w Częstochowie.

To matematyczny konkurs, który narodził się we wspólnych działaniach Szkoły Podstawowej nr 30 w Kiedrzynie i Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM.

Monika Sikora: Hakaton kodowania, czyli tak naprawdę maraton. Pierwsze zamysły był to maraton, hakaton programistyczny, natomiast w efekcie końcowym tutaj razem z panią dyrektor uzgodniłyśmy, że będzie to po prostu Hakaton kodowania skierowany do tej najmłodszej grupy odbiorców do 5-6 latków i klas 1-3. Ja myślę, że dzieci świetnie się znają na kodowaniu już od przedszkola, nauczyciele starają się właśnie wprowadzać te elementy kodowania, które później w przyszłości mają być takim podkładem pod programowanie.

Mówi Monika Sikora, nauczyciel konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Przyszli programiści spotkają się w rywalizacji w najbliższy piątek (17.11.) od godz. 10.00 w podstawówce z Kiedrzyna. Skąd pomysł na takie wydarzenie?

Monika Sikora: Zastanawiałyśmy się nad inicjatywą, która będzie świeża, interesująca i niebanalna. Taka propozycja kodowania dla najmłodszych jak najbardziej się sprawdzi. I rzeczywiście ta formuła spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie mamy zgłoszonych prawie 100 uczestników. Będzie to zabawa z kodowaniem, będzie praca zespołowa, będzie serdeczna atmosfera. Chodzi o to, żeby dzieci miały jak najlepsze skojarzenia z kodowaniem i jak najlepiej się bawiły.

Rywalizować będą 3-osobowe zespoły 5-6 latków oraz uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych

– mówi Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz – dyr. Szkoły Podstawowej im. por. Brzeskiego w Częstochowie. Pomysłodawcy imprezy z kodowaniem dla najmłodszych, chcą, aby maraton pod szyldem „Hackaton” stał się imprezą cykliczną. Szczególnie, że rozwija ważne umiejętności u dzieci.

Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz: Hakatom to ma też na celu rozwijanie kompetencji kluczowych, kompetencje matematyczne, znajduje się wykorzystywanie myślenia matematycznego. I oczywiście ma to również związek z umiejętnościami przyszłości. Czyli rozwijamy rozwiązywanie problemów, rozwijamy pracę zespołową.

Monika Sikora:  Udało nam się fajne wydarzenie zorganizować i jest duże zainteresowanie. Codziennie odbieram telefony, pytania na temat Hakatonu i w przyszłych latach myślę, że również będzie owocnym wydarzeniem.

Dodają Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz, dyr. SP nr 30 w Kiedrzynie i Monika Sikora, konsultantka z częstochowskiego ośrodka WOM. Polecamy, wciąż jeszcze można zgłosić udział w imprezie. Konkursowi patronuje Radio Jura.

Więcej o konkursie TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj