Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kodowanie i programowanie dla uczniów. Przyda się w wakacje? Podsumowany innowacyjny projekt w ramach Erasmusa

Facebook Twitter

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy zdobyli umiejętności kodowania i programowania. To wszystko dzięki projektowi edukacyjnemu, który był realizowany w ramach programu Erasmus+ w Częstochowie. Jego celem był rozwijanie kompetencji informatycznych, ale i społecznych.

fot.pixabay.com

Rozmawialiśmy z Aleksandrą Raźniak nauczycielką w częstochowskiej SP nr 1.

Aleksandra Raźniak: Temat przewodni to jest kodowanie, szczerze powiedziawszy na początku gdy pisaliśmy projekt, nie wiedzieliśmy co to jest kodowanie. Potem okazało się, że nauczyciele również nie wiedzą, wiedzieli tylko autorzy, którzy mieli pomysł, oni wiedzieli jak to zrobić. Zaczęliśmy od tego, ze uczyliśmy się tego kodowania, co to jest, z robotami, bez robotów, z klockami. Teraz wykorzystujemy już drony, rzeczywistość wirtualną..

Projekt był realizowany wraz z partnerami z Włoch, Bułgarii czy z tego Rumunii. Wykorzystano wiedzę i umiejętności z zakresu kilku przedmiotów.

Aleksandra Raźniak: Z matematyki, z fizyki, biologii, z przyrody, również wykorzystujemy język angielski. No i rozwój kompetencji społecznych, bo pracujemy w grupach.

Umiejętności informatyczne uczniowie z „jedynki” zdobywali m.in. na Politechnice.

 

Projekt, który zrealizowano z myślą o naszych uczniach, podsumowywała Aleksandra Raźniak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024