Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Liczne sprawy reklamacji w biurze Rzecznika Praw Konsumentów po zakupach w internecie

Facebook Twitter

Z powodu narodowej kwarantanny wielu producentów i sprzedawców przeniosło swoją sprzedaż do internetu. Z kolei konsumenci postawili na zakupy online. W tym też częstochowianie, co widać w biurze Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów.

fot. pixabay.com

Trafia tu coraz więcej osób z reklamacjami zakupów w sieci:

Konsumenci z tej formy sprzedaży korzystają dużo chętniej niż to było wcześniej. Trudno jest jednoznacznie określić, jakie towary najchętniej są kupowane przez konsumentów właśnie w umowach zawieranych na odległość, bo nie monitorujemy takich sytuacji, ale po reklamacjach, które trafiają tutaj do biura Rzecznika. Możemy zaobserwować, że znacząco nie zmieniło się to w porównaniu z zakupami w sklepach stacjonarnych i nadal te towary powszechnego użytku typu odzież, obuwie, sprzęty RTV AGD jest tym, który najchętniej kupujemy właśnie w umowach zawieranych na odległość. 

– jak informuje rzecznik Wojciech Krogulec, pojawiają się reklamacje związane z odwołaniem imprez, ale też otrzymaniem niewłaściwych towarów, lub znaczących opóźnień realizacji zamówień mimo przedpłaty. Nie wszystkie firmy handlujące w sieci prowadzą uczciwi przedsiębiorcy, o tym też warto pamiętać. Pamiętajmy ponadto, że większość spraw w biurze miejskiego rzecznika konsumentów załatwimy zdalnie.

Zawsze sugeruje w pierwszej kolejności kontakt telefoniczny bądź mailowy, przedstawienie istoty i charakteru sprawy a po zapoznaniu się z tymi dokumentami, informacjami, jeżeli taka konieczność będzie istniała to zostanie uzgodniony ewentualny termin spotkania osobistego. Grono tych spraw udaje się załatwić właśnie tym kanałem elektronicznym, w związku z tym często okazuje się, że nie ma konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie. 

O tym jak teraz funkcjonuje biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów mówił Wojciech Krogulec.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj