Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uderzył kuriera kamieniem w głowę. 19-latek odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa

Facebook Twitter

Dopuścił się brutalnego ataku na kuriera i przygotowywał napaść na kolejnego dostawcę przesyłek. Na szczęście w porę udało się obezwładnić 19-latka. Teraz młody mieszkaniec Bytomia, który znalazł oryginalny sposób zarobkowania, stanie przed częstochowskim sądem.

Uderzył kuriera kamieniem w głowę Zabójstwo na placu Orląt Lwowskich Policja w Częstochowie Zabójstwo w Częstochowie

Uderzył kuriera kamieniem w głowę

Prokuratura właśnie sporządziła akt oskarżenia:

Tomasz Ozimek: Ten akt oskarżenia dotyczyły usiłowania zabójstwa kuriera w związku z rozbojem na jego osobie, którego oskarżony dopuścił się w sierpniu ubiegłego roku w miejscowości Ostrów w powiecie myszkowskim. Mariusz P. zawarł szereg umów pożyczek, których nie był w stanie spłacić. Wtedy wpadł na pomysł zamówienia na fikcyjne dane drogiego sprzętu elektronicznego, za który nie miał zamiaru zapłacić. Kurier przybył pod wskazany adres, podszedł do niego oskarżony i dwukrotnie uderzył go dużym kamieniem w głowę, powodując utratę przytomności.

Raniony w głowę kurier nie wrócił do pełni zdrowia, podkreśla prok. Tomasz Ozimek. 19-latek z Bytomia próbował dopuścić się jeszcze jednego rozboju:

Tomasz Ozimek: Na skutek uderzenia kamieniem pokrzywdzony odniósł poważne obrażenia, które realnie zagrażało jego życiu. Mężczyzna został wypisany ze szpitala dopiero w tym roku, jednakże jego stan zdrowia w dalszym ciągu nie pozwala prokuratorowi na przesłuchanie go w charakterze świadka. Piątego września ubiegłego roku firma kurierska poinformowała policję, że w tym dniu w Myszkowie ma zostać doręczona przesyłka ze sprzętem elektronicznym o wartości około 15 tysięcy złotych. Pod wskazany adres udał się kurier wraz z policjantami. Na miejscu przebywał już Mariusz.P.

Mariusz P. został wtedy zatrzymany. Miał przy sobie niebezpieczne przedmioty. W trakcie śledztwa prokurator oskarżył go nie tylko o rozbój, ale i usiłowanie zabójstwa:

Tomasz Ozimek: Sprawca został zatrzymany przez policjantów. W jego plecaków ujawnili metalowy młotek, nóż motylkowy, gumowe rękawiczki, kominiarkę, a także opaski zaciskowe. Prokurator przedstawił Mariuszowi P. zarzuty usiłowania zabójstwa kuriera w związku z rozbojem na jego osobie oraz usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zarzucane oskarżonemu przestępstwo usiłowania zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 12 do 15 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaje prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Młody mężczyzna nie był w przeszłości karany, teraz może spędzić za kratami wiele lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024