Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal podróżniczy ”Za Horyzontem”. MDK zaprasza po raz VIII

Facebook Twitter

Do wyruszania w świat bez potrzeby opuszczania miasta zachęca ponownie częstochowski MDK. Szykuje już tegoroczną edycję Festiwalu Podróżniczego. Będą znane twarze i kojarzone z poprzednich odsłon nazwiska, ale też pojawi się sporo nowych gości. Do opowieści podróżniczych dołączają też projekcje filmowe oraz wystawy fotografii.

Festiwal podróżniczy Miejski Dom Kultury w Częstochowie Ars metallum i Dom Kultury w Częstochowie
fot.mdk.czest.pl

Festiwal podróżniczy Za Horyzontem

Paweł Musiał: Pierwszym naszym prelegentem będzie Pan Krzysztof, który opowie nam o Maroko, czyli przenosimy się do Afryki. Weronika Gabryś przeniesie nas do Indii, skupi się na jodze. Tytuł tej prelekcji to ”Joga w Indiach”. Planujemy otwarcie oficjalnej wystaw fotograficznych, tym razem gościmy trzech autorów.

Częstochowski Festiwal Podróżniczy „Za Horyzontem” tradycyjnie potrwa dwa dni. Całe wydarzenie już w najbliższy piątek i sobotę. 17 oraz 18 maja w Miejskim Domu Kultury goście, oraz wernisaże wyjątkowych wystaw:

Paweł Musiał: Zaczynamy już godzinie 15.00 i tym razem będzie to spotkanie autorskie związane z wydaniem książki. Książka nosi tytuł ”Nowy Uzbekistan”, gościć będzie Pani Agnieszka Pikulicka-Wilczewska. O godzinie 16:30 kolejna osoba Paulina Lewandowska, która zabierze nas do Argentyny, tytuł prelekcji ”Nie tylko Tango i piłka nożna Życie i podróże w argentyńskim stylu”.

Zaprasza Paweł Musiał, dyrektor MDK-u. „Za Horyzontem” w tym roku będzie miało już VIII edycję. Nie może zabraknąć filmu i gościa specjalnego:

Paweł Musiał: Tradycyjnie gość specjalny, osoba, która też ma związki z Częstochową, a mam na myśli Przemka Kossakowskiego. Bardzo się cieszę, że udało mi się go zaprosić. Nie trzeba szerzej przedstawiać, kim jest ta osoba. Warto przyjść na to spotkanie, tym bardziej że cały festiwal chciałbym tutaj podkreślić, jest bezpłatny. Po spotkaniu z gościem specjalnym zapraszam na film podróżniczy. Tym razem zabieram Państwa do oceanów, czyli będziemy pływać razem z wielorybami.

Polecał dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Paweł Musiał. Wstęp jest wolny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024