Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

6 medali dla dwójki 10-latków z UKS Orka podczas Mistrzostw Śląska

Facebook Twitter

Młodzi pływacy UKS Orka w Częstochowie z serią medali podczas Mistrzostw Śląska - nasi 10-latkowie przywieźli 6 krążków z ostatnich zawodów.

 UKS Orka
fot.UKS ORKA Częstochowa

 UKS Orka podczas Mistrzostw Śląska

Triumfowali Maja Partyka i Mikołaj Politański, których gościliśmy w Radiu Jura:

Zacząłem trenować, gdy miałem roczek i 7 miesięcy, chodziłem z tatą na basen, na początku pływałem w brodziku, później w wieku 3 lat już pływałem w głębokim basenie.

Od razu podziękuję Robertowi Gruszczyńskiemu, bo to był mój pierwszy trener, teraźniejszemu też dziękuję.

Jacek Drzewiecki: Sześć medali zdobyła Maja z Mikołajem. Dodam tylko, że jeszcze Mikołaj został najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Sukcesy powtórzyli nasi zawodnicy w Gliwicach.

Dodaje trener Jacek Drzewiecki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orka w Częstochowie. Przed nami najważniejsze imprezy turniejowe bieżącego sezonu. Swoją szansę na medalowe zdobycze będą mieli też nieco starsi podopieczni klubu. Wszyscy zawodnicy przyznają zgodnie, że kochają pływanie, ale sukcesy są okupione codziennymi treningami:

Cztery razy w tygodniu.

Pięć razy w tygodniu i tylko wieczorami.

Lubię to, ponieważ zdobywam sukcesy. Umiem dobrze pływać i to taka motywacja do tego, żeby dalej trenować.

To był dopiero pierwsze mistrzostwa 10-latków i teraz będą znowu kolejne, czyli 11, 12, 13, 14-latkowie, cały cykl tych mistrzostw okręgu…

Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za wyniki nastoletnich podopiecznych UKS Orka na kolejnych turniejach. W Radiu Jura gościliśmy Maję Partykę i Mikołaja Politańskiego oraz trenera Jacka Drzewieckiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024