Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jurajski fotoklub i jego osiągnięcia. Kolejna wystawa do obejrzenia w siedzibie galerii Art Foto

Facebook Twitter

W Regionalnym Ośrodku Kultury do 30 stycznia można jeszcze oglądać doroczną wystawę członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa.

Taka zbiorowa prezentacja została zorganizowana już po raz czwarty:

Sławomir Jodłowski: To wystawa podsumowująca dorobek członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Członkowie pokazali fotografie, które uważali za najlepsze, które wykonali w roku 2022. Wystawa jest czynna w Regionalnym Ośrodku Kultury, galeria Art Foto, serdecznie Państwa zapraszam.

– mówi Sławomir Jodłowski, prezes Jurajskiego Fotoklubu. To szansa podsumowania ostatniego roku pracy i tego co udało się uchwycić okiem obiektywu:

Sławomir Jodłowski: Tematyka prac jest bardzo różnorodna, ponieważ wiekowo członkowie też stanowią bardzo duży przekrój, od młodych ludzi, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z fotografią do twórców już dojrzałych, którzy prezentują bardzo wysoki poziom, biorą udział w międzynarodowych konkursach, zdobywają liczne nagrody. Tutaj mogę wymienić np. Krzyśka Muskalskiego, który jest znanym fotografem na całym świecie. Dominowała tematyka krajobrazowa, dużo było portretów, ale były też fotografie podróżnicze, które cieszyły się też dużym powodzeniem.

W tym roku na wystawie można zobaczyć: portrety, plenery, fotografie studyjną, ale nie tylko:

Sławomir Jodłowski: Była też fotografia trochę poszukująca, pokazująca filozofię fotografii tzn. pokazująca fotografię od strony świadomości, czym jest fotografia, jak można za pomocą fotografii ustosunkować się do tego, co nas aktualnie otacza – do problemów,  które są w tej chwili dość istotne. Ten kryzys widać także w fotografii. Część fotografii była dosyć ascetyczna, mało środków wyrazowych

Fotografią od lat stara się nas zainteresować Sławomir Jodłowski. Do Jurajskiego Fotoklubu może dołączyć każdy, kto chce pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024