Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Galeria Art Foto zaprasza na wystawę prac zdolnej młodzieży

Facebook Twitter

Galeria Art Foto zaprasza w piątek (20.10) o godzinie 18 na wernisaż. Wystawa, dostępna do 3 listopada, zaprezentuje 24 najlepsze prace młodych fotografików i twórców multimediów.

Galeria Art Foto zaprasza na wernisaż, Moment Street Photo
Fot. Pixabay

Galeria Art Foto w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie poleca wystawę prac uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa. To prace młodych artystów, kształcących się w zawodzie technika fotografii i multimediów. W piątek (20.10) o godzinie 18:00 wernisaż. Wystawa, dostępna do 3 listopada, zaprezentuje 24 najlepsze prace.

Nie ma tu tematu przewodniego. Każdy z młodych twórców, posługując się uniwersalnym językiem sztuki, prezentuje na swój sposób tematy, które są mu najbliższe. Wystawa to różnorodność obrazów, a zarazem dowolność i wielość technik wyrazu artystycznego, które mieszczą się w szeroko pojętym obrazie fotograficznym i graficznym.

Znajdziemy tu zarówno portrety, takie jak prace Roksany Stochel, Nikoli Bubak, Natalii Pijet i Mikołaja Krygiera, jak i ujęcia fauny i flory autorstwa Sary Bajor, Piotra Adamusa i Bernadety Musiał. Warto zwrócić uwagę na minimalistyczne fotografie Wiktorii Rakocz, Eweliny Lech, Alicji Zawadzkiej i Jakuba Piątka, które oszczędnością formy skupiają uwagę widza.

Na szczególną uwagę zasługują jednak prace koncepcyjne. Tutaj odbiorca przenosi się do innego świata, gdzie autorzy, korzystając z technik graficznych, prezentują swoje idee i tematy, które są dla nich ważne. Wśród nich znajdują się prace Darii Kijanki, Katarzyny Zdrach i Mai Czerwińskiej.

Wstęp na wystawę jest wolny. To świetna okazja, by zobaczyć, jak młodzi artyści widzą świat i jak go interpretują. To także szansa, by zobaczyć, jak rozwija się młode pokolenie twórców, które w przyszłości może zasilić szeregi profesjonalistów. Zapraszamy do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024