Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szlakiem śląskich pałaców i zamków w Fotopobudce

Facebook Twitter

W Galerii Fotopobudka częstochowskiego ROK-u przygotowano wystawę zdjęć, które powstały w ramach cyklu plenerów fotograficznych. Artyści wyposażeni w obiektywy podążają „Szlakiem śląskich pałaców i zamków".

Szlakiem śląskich pałaców i zamków
fot.rok.czestochowa.pl

Szlakiem śląskich pałaców i zamków

Plenery będą miały jeszcze swoją kontynuację. Jak mówi artysta-fotografik Sławomir Jodłowski, każdy miłośnik zdjęć będzie mógł do nich dołączyć. ROK w Częstochowie zaprasza do udziału wszystkich pasjonatów fotografii:

Sławomir Jodłowski: ROK i Jurajski Fotoklub Częstochowa są organizatorami cyklu plenerów wyjazdowych w ramach Mobilnego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, który od lat ROK prowadzi. Tym razem postawiliśmy na wyjazdy plenerowe, ten cykl plenerów nazywa się „Szlakiem śląskich pałaców i zamków”. Okazuje się, że województwo śląskie to nie tylko kopalnie i przemysłowe budowle, ale ten teren obfituje w bardzo wiele bardzo ciekawych zabytków architektonicznych.

Oczywiście efektem wyjazdów są też dalsze zaplanowane wystawy prac uczestników. Planowana jest też zbiorcza duża wystawa zdjęć w Galerii ArtFoto po czterech zrealizowanych plenerach:

Sławomir Jodłowski: Bajkowy klimat tych budowli stanowi wspaniałą inspirację dla artystów, fotografów, malarzy, dlatego postanowiliśmy odwiedzić te miejsca, jest ich wiele. Do tej pory odbyły się dwa takie wyjazdy (..) i byliśmy zszokowani jakością tych budowli, bo są one naprawdę wyzwaniem dla fotografa i są niezwykle ciekawe architektonicznie.

Szlakiem śląskich pałaców i zamków

Podsumowuje i zapowiada dalszą aktywność fotograficzną Sławomir Jodłowski z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Pierwsze plenerowe fotografie pojawiły się już w siedzibie ROK-u przy ul. Ogińskiego. Wydarzeniu patronuje Radio Jura.

Szlakiem śląskich pałaców i zamków

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj