Jakub Miśkowiak drugi w pierwszym turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów. Mateusz Świdnicki na 8 miejscu.

W pierwszym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu, rozegranym w sobotę (04.09) w niemieckim Stralsund bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski i Eltrox Włókniarza Częstochowa. Jakub Miśkowiak zajął drugie miejsce, jedynej porażki doznając w biegu finałowym.

Miśkowiak doskonale spisywał się w zawodach, jedynym jego pogromcą okazał się triumfator zawodów, Duńczyk Mads Hansen. Trzecie miejsce zajął zawodnik Motoru Lublin Wiktor Lampart. Drugi z „biało-zielonych” Mateusz Świdnicki dobrze zaczął zawody, ale dwa ostatnie biegi ukończył na 4 miejscu i ostatecznie uplasował się 8 pozycji.
Przed młodymi żużlowcami jeszcze 2 turnieje, 25 września rywalizować będą na torze w Krośnie i 1 października w Czeskich Pardubicach. Patrząc na dyspozycję  Miśkowiaka można śmiało stwierdzić, że nasz młodzieżowiec jest głównym faworytem do zdobycia złotego medalu.