Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Charytatywna podróż na rowerze przez serce Ameryki startuje 14 maja

Facebook Twitter

14 maja Marcel Posmyk wyrusza w niesamowitą podróż przez serce Ameryki - legendarną Route 66. Będzie to tak jak w przypadku ubiegłorocznej trasy do Rzymu - rowerowa wyprawa charytatywna.

Charytatywna podróż na rowerze Charytatywny Road 66

Charytatywna podróż na rowerze

Obejmie ona ponad 4 tys. kilometrów na dwóch kółkach, a Marcel chce w ten sposób wesprzeć m.in. częstochowskie Hospicjum:

Marcel Posmyk: Bardzo wierzę w ludzką dobroć, także można jechać. Do tamtej wyprawy też jeździłem codziennie i nawet przed samym startem też pokonywałem te kilometry. Będę przygotowany, muszę zabrać takie najbardziej awaryjne rzeczy.

Radio Jura: Czy są obawy, czy raczej podchodzi się z entuzjazmem, bo to jest mega przygoda?

Marcel Posmyk: Z entuzjazmem, bo to jedynie będzie wyzwanie dla mnie. Czy ja podołam temu wszystkiemu? Czy wytrwam? To będzie taka walka z samym sobą, każdy dzień będzie mi stawiał inne wyzwanie.

fot.fb/Charytatywnie ROUTE 66

Pomysłodawca trenuje od kilku miesięcy, skompletował już sprzęt, a całą wyprawę pragnie zrealizować w czasie ok. półtora miesiąca, powiedział w naszym radiowym studiu. Swoje zamiłowanie do jazdy na rowerze chce połączyć ponownie ze szczytnym celem:

Marcel Posmyk: Stany, odległy kraj to tylko będzie zależna ode mnie, czy dam radę tego dokonać. A na to liczę, że uda mi się zebrać znacznie większą kwotę. I tak samo, jak przy tamtej akcji też prowadzę, już nawet zacząłem zbiórkę na nasze częstochowskie Hospicjum i na Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Byłem w szoku, zachwycie, tyle osób jest zainteresowanych tym, co robię.

Marcela Posmyka będzie można dopingować do jazdy przed samym startem, 14 maja o godzinie 10:00 przed Centrum Opieki Paliatywnej przy ul. Kopernika w Częstochowie. Pomysłodawca wyprawy rozpocznie jazdę z Los Angeles słynną Route 66 w kierunku Chicago. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj