Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Darmowa komunikacja dla uczniów w Częstochowie

Facebook Twitter

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą od przyszłego miesiąca korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Rozwiązanie ma charakter pilotażu i być może uda się je rozszerzyć na inne grupy pasażerów, w tym młodzież licealną. Na wprowadzenie rozwiązania w ramach Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” zdecydował się prezydent miasta.

Zapowiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Nieco większe oczekiwania mają poszczególne grupy radnych. Jacek Krawczyk, częstochowski radny PO, postuluje, aby nie dzielić uczniów na tych, którym należą się bądź nie darmowe przejazdy. Takie udogodnienie powinno objąć całą młodzież szkolną, stąd wniosek skierowany do prezydenta.

Jak zaznacza prezydent, rozwiązanie ma być krokiem w upowszechnianiu podróży po mieście alternatywnymi środkami transportu, aby zmniejszyć liczbę samochodów i ulżyć mieszkańcom w domowych budżetach. Rozwiązania proponowane przez radnych mają szanse na wdrożenie, ale w przyszłości:

Pilotażowe rozwiązanie związane z darmowymi przejazdami dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów potrwa do końca 2018 roku. Uczniowie będą mogli nie tylko bezpłatnie przemieszczać się do szkoły i do domu, ale też dojeżdżać na zajęcia dodatkowe:

O potrzebach związanych z objęciem darmową komunikacją częstochowskich uczniów mówił nam radny Jacek Krawczyk. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj