Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aplikacja dla uczniów częstochowskich szkół. Sztuczna inteligencja pomoże zaplanować ścieżkę kariery

Facebook Twitter

Aplikacja dla uczniów kończących szkołę średnią. Samorząd zamówił oprogramowanie, które pomoże ocenić predyspozycje, zainteresowania, wybrać studia i dalszą karierę.

aplikacja dla uczniów

Aplikacja dla uczniów sprawi, że łatwiej będzie planować swoją przyszłość

Częstochowa stawia na innowacje i nowoczesne technologie. Jako pierwsze miasto w Polsce wdraża nową, bezpłatną aplikację dla uczniów, która pomoże maturzystom wybrać przyszłą ścieżkę zawodową. Unikalny projekt AI przy okazji zaplanuje młodym ludziom karierę. – Będą skuteczniejsi – zapowiada Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Krzysztof Matyjaszczyk: Częstochowa przygotowała dla naszych uczniów, którzy będą kończyć szkoły średnie możliwość skorzystania z aplikacji, z takiego środowiska, które pomoże w zrozumieniu naturalnych potrzeb, przygotowania silnych cech i profili naszych częstochowskich uczniów po to, żeby mogli szybciej, łatwiej, lepiej, skuteczniej zaplanować swoją przyszłość. Aby pomóc im w doborze odpowiedniego profilu kształcenia, a później drogi zawodowej, aby wykorzystując swoje naturalnej predyspozycje byli po prostu później w życiu skuteczniejsi.

Krzysztof Matyjaszczyk prezydent Częstochowy

Okazało się, że nie ma obaw aby sięgać po sztuczną inteligencję. Za sprawą bezpłatnej aplikacji, młodzież dowie się czy wybrany zawód czy kierunek jest odpowiednio sprofilowany. Korzystanie będzie bezpieczne – zapewnia Paweł Staszewski z firmy, która stworzyła aplikację dla częstochowskiego samorządu.

Paweł Staszewski: Będzie po prostu możliwość zarejestrowania swojego konta, jeżeli chodzi o szkoły to uczeń zostanie  bezpośrednio licencję, link do rejestracji. Zostanie z automatu przypisany do danej grupy i tak jak każda aplikacja będzie miał standardowy interface, z których będzie mógł korzystać w sposób oczywiście jak najbardziej intuicyjny. Jeżeli chodzi o dane osobowe, są w pełni anonimowe, tutaj mamy wszystko zabezpieczone w sposób taki, że są dane  szyfrowane, dostęp do tych danych ma oczywiście tylko osoba, która się zarejestrowała i jeżeli chodzi o koordynatorów, to jeśli uczeń udostępnił swój profil, to tylko koordynator będzie miał wgląd.

czestochowa.pl

Aplikacja dla uczniów – darmowa i anonimowa

„MyTalent” to bezpłatna aplikacja, która ma stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie naszych maturzystów, czasem niezdecydowanych, nie zawsze przekonanych o własnych możliwościach. Pomoże w podejmowaniu trudnych decyzji odnośnie przyszłości. – To ułatwi robienie tego, co nas uszczęśliwia – mówi jeden z autorów nowoczesnego narzędzia Maciej Orzechowski.

Maciej Orzechowski: Rozmawialiśmy właśnie o uczniach, o edukacji, o tym jak to wygląda w Częstochowie, jak potem wygląda fluktuacja tych uczniów do uczelni częstochowskich i czy zostajemy później w Częstochowie. Stwierdziliśmy, że trzeba naszym mieszkańcom to pokazać, że tu jest świetne miejsce do życia i do spełniania się, tylko warto siebie poznać i robić to co się tak naprawdę lubi. Jak robimy to co lubimy, to chcemy tu być, chcemy tu mieszkać, jesteśmy szczęśliwi w pracy. Młody człowiek jak siebie pozna, to będzie mu prościej dojść do tego miejsca, gdzie będzie po prostu szczęśliwy. A nie każdy musi to wiedzieć.

czestochowa.pl

 Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj