Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy stary prezydent zachęca wszystkich do współpracy, Krzysztof Matyjaszczyk czeka przez cały tydzień

Facebook Twitter

Dotychczasowy prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk będzie rządził 4 kadencję. Na powyborczej konferencji dziękując za głosy, zachęcał wszystkie gremia do współpracy.

Krzysztof Matyjaszczyk

Krzysztof Matyjaszczyk zachęca wszystkich do współpracy

Krzysztof Matyjaszczyk: Chciałbym, żeby wszystkim radnym w Radzie Miasta zależało na lepszej Częstochowie i jeżeli zgłaszali jakieś wnioski, postulaty, pomysły, które powinno miasto zrealizować dla korzyści swoich mieszkanek i mieszkańców, to żeby mogli po prostu te dobre pomysły realizować. Ja deklaruje chęć pomocy. Niektóre z nich były rzeczywiście ciekawe i warto, żeby się nad nimi pochylić.

Deklaruje, że przez cały tydzień czeka na propozycje innych osób startujących w tych wyborach, aby zgłaszały do niego postulaty do pilnej realizacji:

Krzysztof Matyjaszczyk: Brakuje tylko tych, którzy będą chcieli stanąć na czele całych grup, które będą dbać o to, żeby te pomysły zostały zrealizowane. W związku z tym zapraszam wszystkie kluby, które mają reprezentację w Radzie Miasta Częstochowy do tego, żeby stwierdziły, powiedziały wprost, czy są zainteresowane współpracą, aby swoje postulaty wyborcze w tej kampanii samorządu realizować.

Nowo wybrany prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zwalnia mandat radnego, który wywalczył 7 kwietnia. Na jego miejsce do nowego składu Rady Miasta wejdzie Tomasz Blukacz. Pytaliśmy, czy już wiadomo, kto dopełni gabinetu prezydenta? Na razie konkretni kandydaci na zastępców prezydenta nie są znani:

Radio Jura: Wiadomo już, ilu będzie wiceprezydentów w tej kadencji, czy są jakieś nazwiska?

Krzysztof Matyjaszczyk: O szczegółach będę informował na kolejnych konferencjach. Na razie prowadzone są rozmowy, też dlatego moje zaproszenie, aby jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w tym, co będzie się działo po wyborach, jakby chciał wziąć też odpowiedzialność za miasto, to jest to czas na to, aby taką deklarację złożyć i wtedy łatwiej będzie zidentyfikować, z kim należałoby współpracować, ja bym chciał współpracować ze wszystkimi po to, żeby Częstochowa mogła być lepsza.

Powiedział naszemu reporterowi prezydent Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024