Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory samorządowe 2024: Sześć kandydatów w wyścigu po fotel prezydenta Częstochowy

Facebook Twitter

W tegorocznych wyborach samorządowych w Częstochowie rywalizacja o fotel prezydenta miasta zapowiada się wyjątkowo zacięto. Sześcioro kandydatów z różnych środowisk i partii politycznych przedstawiło swoje programy i wizje rozwoju miasta, starając się przekonać mieszkańców do swoich idei i planów na przyszłość.

Wybory samorządowe 2024 lokale wyborcze dla osób z niepełnosprawnościami

Wybory samorządowe 2024

W nadchodzących wyborach prezydenckich w Częstochowie, obecny prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, startuje pod hasłem „Lepsza Częstochowa”. Wśród swoich priorytetów na kolejną kadencję wymienia poprawę opieki zdrowotnej, zwiększenie liczby miejsc pracy oraz lepszą opiekę nad seniorami. Kilka dni przed ogłoszeniem swojej kandydatury zarejestrowano komitet wyborczy wyborców „Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk”.

Kontrkandydatem Matyjaszczyka jest miejski radny Łukasz Banaś, startujący z ramienia KKW Koalicji Obywatelskiej. Banaś obiecuje m.in. darmową komunikację dla uczących się dzieci, budowę stadionu dla Rakowa oraz wprowadzenie szerokiego programu bezpłatnych badań profilaktycznych. Przedstawiciele KO, któ współrządzą miastem z obecnym prezydentem, podkreślają potrzebę zmiany władzy w mieście.

Kolejnym kandydatem na prezydenta Częstochowy jest Monika Pohorecka, wystawiona przez KW Prawo i Sprawiedliwość. Pohorecka zapowiada poprawę jakości życia w mieście, krytykując obecną władzę i wskazując na konieczność zmian. Jej hasło wyborcze brzmi „Łączy nas Częstochowa”.

Z kolei Tomasz Stala, kandydat z komitetu „Alternatywa dla Częstochowy”, krytykuje obecne władze miasta, zwłaszcza za inwestycje drogowe. Stala postuluje poprawę infrastruktury sportowej, zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach oraz sprzeciwia się działaniom, które określa jako „szaleństwo pseudoekologów i klimatystów”.

Małgorzata Terrero-Rozmus, startująca z listy komitetu „Wybieram Częstochowę!”, deklaruje rewitalizację obszarów miasta, modernizację placówek oświaty oraz wsparcie dla przedsiębiorców i osób z niepełnosprawnościami. Jej celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Częstochowy.

Kandydatem KKW Trzeciej Drogi (Polska 2050 i PSL) na prezydenta Częstochowy jest Krzysztof Świerczyński, który postuluje zwiększenie wpływu mieszkańców na decyzje podejmowane przez władze miasta. Świerczyński deklaruje realizm w swoim programie i krytykuje obietnice bez pokrycia.

W poprzednich wyborach samorządowych w 2018 roku Krzysztof Matyjaszczyk zwyciężył już w pierwszej turze, zdobywając 59,76% głosów. Czy historia się powtórzy, czy też mieszkańcy Częstochowy zdecydują się na zmianę? Odpowiedź poznamy już wkrótce, gdy urny wyborcze zostaną zamknięte.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj