Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy „łowcy głów” ściągnęli do kraju przestępcę

Facebook Twitter

Tym razem kryminalni wpadli na trop poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 54-latka, który ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna był poszukiwany za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, wymuszenie rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe, popełnione kilkanaście lat temu.

fot. slaska.policja.gov.pl

Za swoje czyny kilka lat spędził w więzieniu. Sąd zgodził się jednak na warunkowe zwolnienie z odbycia pozostałej części zasądzonej kary. Gdy wyszedł na wolność i zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, częstochowski sąd postanowił odwołać warunkowe zwolnienie i wydał za nim list gończy.

Ustalenia wskazywały, że 54-latek ukrywa się poza granicami kraju, dlatego wszczęto poszukiwania międzynarodowe. Dzięki zaangażowaniu policjantów z częstochowskiego referatu poszukiwań ustalono, że przebywa on na terytorium Wielkiej Brytanii. Zdobyte informacje przekazali za pośrednictwem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji brytyjskim organom ścigania. Pod koniec 2020 roku mężczyzna został tam zatrzymany i po prawie 2 latach przekazany stronie polskiej, dzięki czemu nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Najbliższe 1,5 roku spędzi teraz w więzieniu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023