Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wakacje na półmetku. Policja podsumowuje działania i bezpieczeństwo w pierwszej połowie wakacji

Facebook Twitter

Częstochowska policja podsumowała półmetek wakacji. Od zakończenia roku szkolnego mundurowi podjęli już 6 tys. interwencji i 100 przestępców złapali na gorącym uczynku.

fot. czestochowa.slaska.policja.gov.pl

O wiele za dużo odnotowano też groźnych sytuacji na naszych drogach

– informuje rzecznik miejskiej komendy.

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Pierwsza połowa wakacji za nami. W tym okresie policjanci ujawnili łącznie ponad 3000 wykroczeń, z czego ponad 1000 przeciwko obyczajności publicznej i prawie 1000 w związku ze spożywaniem alkoholu poza miejscami wyznaczonymi. W pierwszej połowie wakacji na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 463 zdarzeń drogowych, w tym do 426 kolizji i 37 wypadków, w których dwie osoby poniosły śmierć – motocyklista i pieszy, a 45 osób zostało rannych.

Jak informuje nas podkom. Sabina Chyra-Giereś, ponad 3 tys. wykroczeń i ponad tysiąc nałożonych mandatów obrazuje jak wiele działo się podczas ostatnich tygodni. Statystyki pokazują, że często nie pamiętamy o bezpieczeństwie:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Policjanci zatrzymali 51 kierujących pod wpływem alkoholu, zatrzymali ponad 300 dowodów rejestracyjnych, w większości za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Prawie 3000 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego ponad 1500 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, 23 kierowców straciło swoje uprawnienia. W pierwszej połowie wakacji policjanci skontrolowali również 29 autokarów nie ujawniając żadnych nieprawidłowości.

– dodaje podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej komendy policji. W wakacje mundurowi trafili też do 34 placówek na terenie miasta i powiatu, gdzie dzieci i młodzież spędzają czas wolny. Odwiedzali w patrolach również częstochowski Park Lisiniec, chętnie odwiedzany latem przez młodzież.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj