Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Łowcy głów zatrzymali członka międzynarodowego gangu narkotykowego na Śląsku

Facebook Twitter

Śląscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 36-latka, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na szeroką skalę.

łowcy głów
fot.slaska.policja.gov.pl

Łowcy głów zatrzymali członka międzynarodowego gangu narkotykowego

W wyniku skutecznej operacji śląskich „łowców głów”, specjalizujących się w ściganiu najgroźniejszych przestępców, do rąk sprawiedliwości trafił 36-letni mężczyzna ścigany za udział w międzynarodowym gangu narkotykowym. Zatrzymany był poszukiwany od sierpnia ubiegłego roku na podstawie listu gończego wydanego przez dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej.

Na mężczyźnie ciążą poważne zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która na szeroką skalę zajmowała się kupnem, przemytem oraz sprzedażą znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Działalność gangu miała charakter międzynarodowy – oprócz Polski, przestępcy operowali również w takich krajach jak Holandia, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Czechy.

Zatrzymany przez długi czas skutecznie unikał sprawiedliwości, często zmieniając miejsca zamieszkania i używane pojazdy. Jego poszukiwania, początkowo prowadzone przez komendę w Bytomiu, na początku 2024 roku przejęli specjaliści z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Śledczy ustalili, że poszukiwany wynajął mieszkanie w Chorzowie. Zatrzymanie nastąpiło, gdy mężczyzna wyszedł na spacer z psem. Zaskoczony obecnością policji, nie stawiał oporu i został przewieziony do tymczasowego aresztu. Teraz jego sprawą zajmą się śledczy z dolnośląskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024